Yükleniyor ...

Müzik Terapi Sertifikası

Müzik Terapi Sertifikası

Müzik terapi kavramı günümüzde geniş etki alanına ulaşması sayesinde faydalarıyla ön plana çıkmayı başarmış bir uygulamadır. Bireylerin özellikle zihinsel ve duygusal olarak desteklenerek ruhsal sağlıklarının korunmasında etkili olan müzik terapisi, bilimsel teknikler ve yöntemler ile uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Müzik terapi sertifikası sahibi kişilerce yapılacak bu uygulamalar sonrasında kişilerde öz farkındalığın artması, öğrenme, iletişim ve dinginlik gibi temel kazanımlar ortaya çıkar.

Müzik terapi eğitim programlarımıza katılarak, alanında uzman ve tecrübeli eğitmenlerimiz eşliğinde müzik terapide aktif ve pasif yöntemlerin detaylıca öğrenilmesi ve hayata entegre edilmesini öğrenebilirsiniz. Pek çok ruhsal sorunun ortadan kalması ve çeşitli uygulamalar ile fiziksel olarak yansımaları müzik terapi uygulaması ile ortaya çıkmaktadır. 

Müzik Terapi Sertifikası Nedir?

Müzik terapi sertifikasına sahip kişiler tarafından yapılan uygulamalar, kişilerin zihinsel, ruhsal, psikolojik ve fiziksel sağlığının korunması ve onarımına destek olmasını sağlar. Bu alanda eğitim almış, uzman kişiler tarafından yapılması gereken uygulamalar sayesinde, terapötik ilişki kurularak bireyler ile etkileşim oluşturulur. Terapi sonrasında kişinin kendi öz farkındalığına varması, kendini ifade etme ve iletişimini geliştirmesi ve dinginliğe erişmesi temel hedeftir.

Uzman eğitimlerimiz eşliğinde program sürecinde tüm bilimsel dayanakları ve uygulama biçimlerini kavrayarak müzik terapi sertifika programı kapsamında yer alan öğretileri kavrayabilirsiniz.

·         Kanser,

·         Stres, kaygı ve diğer ruhsal buhranlar,

·         Uyku bozuklukları,

·         Depresyon,

·         Gelişim ve öğrenme güçlüğü çeken bireyler,

·         Alzheimer vb.

Pek çok farklı hastalığın tedavisi için yüzyıllar boyu başvurulan bir yöntem olan müzik terapi, son derece etkili ve faydalı bir yöntemdir.  

Müzik Terapi Sertifika Eğitim Programı İçeriği

Müzik terapi eğitim programımıza katılarak, geçmişten günümüze müzik terapiye dair tarihsel süreçten bilimsel yöntemlerine kadar tüm yönleriyle müzik terapi kavramının ne olduğu, ne işe yaradığı ve nerelerde, nasıl kullanılacağına dair tüm detaylara sahip olursunuz. Eğitim içeriği farklı unsurlara göre değişiklik gösterebilir. Ancak günümüzde Sağlık Bakanlığı onaylı eğitimlerin de bu alanda yoğunlaşması sayesinde birçok kişi için eğitimler çok yönlü fayda sağlar.

Müzik terapi eğitimi sayesinde katılımcıların uzmanlar eşliğinde:

·         Müzik terapinin kökenleri ve bilimsel dayanağı,

·         Müzik terapi uygulama yöntemleri ve teknikleri,

·         Terapötik süreç,

·         Birebir ve grup terapileri,

·         Rekreatif müzik terapi uygulamaları,

·         Fizik tedavi ve psikoterapide uygulamalar,

·         Geleneksel ve alternatif tamamlayıcı tıpta uygulamaları,

·         Modern tıpta uygulama,

·         İmgesel müzik terapi yöntemleri vb.

Sertifika eğitim programlarımızda tüm yönleriyle müzik terapi ele alınır. Uzmanlar eşliğinde söz konusu uygulama ve metotları öğrenerek kurs sununda sertifika sahibi olabilirsiniz.

Müzik Terapi Sertifika Eğitim Programına Kimler Katılabilir?

Müzik terapi eğitim programının katılımcıları, özellikle eğitim programı kapsamında elde edeceği kazanımları aktif ve etkin olarak kullanım alanı bulabilecek kişiler olmalıdır. Sağlık çalışanları, öğretmenler ve sosyal hizmet çalışanları bu programın temel katılımcıları arasında sayılabilir. Tıp doktorları, hemşireler, ruh sağlığı alanında çalışanlar, okul öncesi öğretmenleri, sosyal hizmet çalışanları vb. sertifikalı müzik terapi programımıza katılabilirler.  

Müzik Terapi Sertifika Programı Fiyatları

Resmi kurumlardan onaylı sertifika programlarımıza katılarak müzik terapi alanında tüm yönleriyle bilgi sahibi olabilir ve uygulamalar hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Günümüzde son derece yaygın bir kullanım alanına sahip olan müzik terapi, Sağlık Bakanlığının girişleri sayesinde çeşitli alanlarda kullanılabilir hale gelmiştir.

Alanında uzman ve deneyim sahibi eğitmenlerimiz tarafından yürütülen müzik terapi sertifikası eğitim programına katılım sağlayarak bilgi ve deneyimlerinizi profesyonel bir şekilde aktarabilirsiniz. Program sonunda müzik terapi uygulamaları konusunda gerekli yeterliliğe sahip olursunuz. 


Blog Katgeorileri

  • Eğitimlerimiz
  • masal terapisi

Yakın Zamanda Gönderilenler

Yoga Eğitmenliği Kursu

06/03/2022 / Eğitimlerimiz

Detaylar

Yoga eğitmenlik Eğitimi

04/02/2022 / Eğitimlerimiz

Detaylar

Nlp Nedir Faydaları

04/11/2021 / Eğitimlerimiz

Detaylar

. 2019-11-04 17:55:32.287

MEB Eğitici eğitimi

Deniz Karatas . 2021-05-16 17:55:46.077

Emzirme Koçluğu Kursu

. 2019-11-07 14:28:09.490

Doğum Koçluğu Nedir?

Selin SenkÜr . 2021-10-25 17:41:42.763

Barmenlik Eğitimi Fiyatları

Alışveriş Sepeti

Loading...