Hemen Başvur

Barmenlik Eğitimi İzmir

Barmenlik Eğitimi İzmir

Barmen eğitimi alıp barmenlik kursunu katılmak isteyen kursiyerlerimiz, barmenlik sertifikası sayesinde bir çok işletme de iş  imkanı sağlanır. Barmenlik eğitimi İzmir ilinde almak isteyen müşterilerimiz, SEM Akademi internet adresine girerek iletişim bilgilerimiz üzerinden kolay bir şekilde eğitimle ilgili bilgiler alabilir. Barmenlik iş tanımı ise şu şekildedir:

·         İçki hazırlama ve sunma becerilerine sahip olunması gerekmektedir.

·         Birbiri ile uyumlu lezzetlerin yakalanması gerekir.

·         Çalışılan işletmenin barına hâkim olarak hangi içeceğin nerede olduğu bilinmelidir.

·         Satış konusunda yetenekli olunmalıdır.

·         Müşterilere karşı güler yüzlü davranarak iyi ağırlanması gerekmektedir.

·         İkna kabiliyetinin yüksek olması gerekir.

·         Sabırlı ve enerjik olunmalıdır.

·         Barın temizliği ve düzeninden sorumlu olunmalıdır.

Barmen Nedir?

Bar gibi işletmelerde alkollü ya da alkolsüz içki hazırlayan, içki servisi yapan, aperatif hazırlayan ve bara gelen kişiler ile ilgilenen kişilere barmen ismi verilir. Barmen olmak isteyen kişilerin sunum yeteneklerinin olması yanı sıra birbiri ile yakışan lezzetleri bilmesi gerekmektedir.

Barmen Olmanın Şartları Nelerdir?

Barmen olmak için gerekli olan koşullar şu şekilde verilmiştir:

·         İlk olarak Turizm Meslek Lisesi ve daha sonrasında ise turizm yüksek okulu mezunları, barmenlik mesleği için tercih edilen ilk kişiler olarak bilinirler.

·         Normal liselerden mezun olan kişiler ise profesyonel barmenlik eğitimi alarak sertifika sahibi olmaları halinde barmen olarak görev alabilirler. Barmenlik eğitimi İzmir, İstanbul, Ankara ve çeşitli illerden alınabilmektedir. Bunun için Sem Akademi internet sayfamızı ziyaret ederek merak ettiğiniz soruların cevaplarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

·         Aynı zamanda MEB onaylı eğitim kurumlarından barmenlik ile ilgili farklı sertifikalar almak da kişiye oldukça büyük bir avantaj sağlar.

Benzer Blog Yazıları

Hızlı Başvur

Aşağıdaki formu doldurarak hızlı başvuru yapabilirsiniz. Eğitiminiz ile ilgili en kısa zamanda akademi yetkililerimiz tarafından geri dönüş yapılacaktır.