Hemen Başvur

İlişki Koçluğu Nedir?

İlişki Koçluğu Nedir?

İlişki koçluğu nedir sorusu kapsamında verilmekte olan eğitimler aynı zamanda ilişki koçu olmak için de gerekli olan içerikler ile planlanmaktadır. Kişilerin ilişki koçu olarak hem kendi ilişkilerine hem de desteğe ihtiyaç duyan ilişkilere koçluk yapmalarını amaçlayan bu eğitim içeriğinde teorik ve pratik çalışmalar sunulmaktadır.

İlişki koçluğu, yalnızca evlilik ilişkilerinde değil aynı zamanda nişanlılık ya da flört gibi ilişkilerde de koçluk hizmeti sunabilen bir alandır. Bu nedenle genel başlığı romantik ilişkiler olarak belirlenmektedir.

İlişki Koçluğu Eğitimi Nedir?

İlişki koçluğu eğitimi öncelikli olarak ilişkilerin doğasının anlaşılması üzerine planlanan bir içerik sunmaktadır. İlişkiler nasıl başlar, nasıl sürdürülür ya da ilişkilerin ideal fonksiyonları nelerdir gibi konular bu eğitim programı dahilinde ele alınmaktadır.

İlişki koçu olmak isteyenlerin de bu eğitim içeriklerinden pratikle yetkinlik kazanmaları adına eğitim programı kapsamında yalnızca teorik bilgiler değil, danışmanlık verilecek alanlara yönelik pratik bilgiler de sunulmaktadır.

İlişki Koçu Nasıl Olunur?

İlişki koçu olmak için ilgili eğitim programlarının başarılı bir biçimde tamamlanmış olması gerekmektedir. İlişki koçluğu bazı temel becerilerin bilinmesini gerektirdiği için kursu başarı ile tamamlamayanlar için yetki sunmamaktadır.

İlişki koçluğu nedir ya da ilişki koçu ne iş yapar gibi sorulara cevap bulmak için bu alanda verilen başlangıç eğitimine katılım sağlanabilmektedir. Eğitim programı dahilinde ilişki koçu olmak isteyenlerin ise ileri seviye eğitim almalarının önü de bu şekilde açılmış olmaktadır. 

Benzer Blog Yazıları

Hızlı Başvur

Aşağıdaki formu doldurarak hızlı başvuru yapabilirsiniz. Eğitiminiz ile ilgili en kısa zamanda akademi yetkililerimiz tarafından geri dönüş yapılacaktır.