Hemen Başvur

Eğitim Künyesi

Başdenetçilik

  • Uluslararası Akredite Sertifikalı
  • 1 adet online video

Özet

Baş Denetçilik Eğitimleri

Yönetim Sistemlerinin ikinci ve üçüncü taraf denetçileri için gerekli bilgi ve becerileri kazandırmak, başdenetçi rolünü iyice anlamasını ve etkin bir şekilde yerine getirmek için gerekli uzmanlığa sahip başdenetçiler yetiştirmek üzere geliştirilmiş bir eğitimdir. Yönetim Sistemi Başdenetçi Eğitimi, Yönetim Sistemi Standardı ve ISO 19011:2018 Yönetim Sistemleri Tetkik Kılavuzu şartlarına uygun olarak Kalite Yönetim Sistemi denetimi yapmanız ve yönetmeniz için gerekli bilgi ve becerileri sağlar. Eğitim etkileşimli ortamda(Online veya yüzyüze) katılımcıların etkin denetim yapabilmeleri için gerekli bilgi ve becerileri elde edip Denetçilik veya Başdenetçilik kariyerlerine ilk adımı atmayı sağlamaktır.

İşletmeniz İçin Faydaları

Bu eğitimi tamamladığınızda;

  • Yönetim Sistemi denetiminin amacını ve yararlarını belirlemek,
  • Sınav başvurusunda Iilgili yönetim sisteminin gerekliliklerini yorumlayabilmek için,
  • Değer katan bir denetim planlamak, yürütmek ve izlemek,
  • Risk temelli düşünme, liderlik ve süreç yönetimi konularında deneyim kazanmak,
  • En son denetim tekniklerini ve en uygun kullanımı anlamak için,
  • Süreçleri en son gerekliliklere göre yöneterek paydaşlarınızın güvenini sağlamak,

Lider Denetçi Eğitimleri

ISO 9001 kalite yönetim sisteminin önde gelen denetçileri için verilen baş denetçilik eğitimleri sayesinde, uluslararası alanda tanınan en iyi uygulamaları öğrenecek ve KYS'ye uygun olarak etkin bir denetim yapmak için gerekli deneyimi kazanacaksınız. Bu eğitimler sayesinde mevcut sınav deneyiminizi güvenle ISO 9001: 2015'e getirebilirsiniz. Ayrıca standarttaki en son değişiklikler hakkındaki bilginizi birleştirebilir ve işinizin sürekli gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Bu eğitimler sayesinde, KYS'nin etkin bir denetimini gerçekleştirmek için ISO 9001: 2015 ve ISO 19011 “Yönetim sistemlerinin denetimi için rehber” ile ilgili temel gereklilikleri anlayabilirsiniz.

Baş Denetçilik Eğitime Kimler Katılmalı?

Denetçi olarak atandı. Bu baş denetçilik eğitimleri, yetkinlik kazanmak ve bilgi ve beceri kazanmak amacıyla endüstri ve belgelendirme denetçileri için düzenlenmektedir. Eğitim, katılımcılara etkileşimli bir ortamda etkin denetimler yapmak için gerekli bilgi ve becerileri sağlar. Bu eğitim sayesinde kariyerinizde ilk adımı lider ve baş denetçi olarak atacaksınız. Tüm belgelendirme kuruluşları bu eğitimi bir denetçi ve baş denetçi ataması için ön şart olarak kabul eder. Ek olarak, katıldığınız eğitimden sonra, en önemli faktör denetim yapmak ve yürütmek için bilgi ve beceri kazanmak için nitelikli hissetmeniz olacaktır.

Öğrenciler: Okulunuzu bitirdiğinizde, bu size çeşitli kariyer fırsatları ve unvanınızı sağlayacak bir eğitimdir. Bağımsız bir mesleki mesleğe ek olarak, denetçi ve baş denetçi mevcut kariyerinize paralel bir faaliyet alanı olabilir. Kariyeriniz sonunda ve hatta emekli olduktan sonra alacağınız bu eğitim ve başarı sertifikası sizin için her zaman faydalı olacak unvan olacaktır.

Baş Denetçilik Eğitimin Amacı

Kalite yönetim sistemleri, üçüncü ve üçüncü taraf denetçilerine bilgi ve beceri kazandırmanın yanı sıra önde gelen denetçileri eğitmek için tasarlanmış bir eğitimdir. Bu eğitim hem yeterlilik hem de bilgi ve beceri kazanmak amacıyla endüstri ve sertifikasyon denetçileri için düzenlenmektedir. Eğitim, katılımcılara etkileşimli bir ortamda etkin denetimler yapmak için gerekli bilgi ve becerileri sağlar. Bu eğitim sayesinde kariyerinizde ilk adımı lider ve baş denetçi olarak atacaksınız. Tüm belgelendirme kuruluşları bu baş denetçilik eğitimleri ile bir denetçi ve baş denetçi ataması için ön şart olarak kabul eder. Ek olarak, katıldığınız eğitimden sonra, en önemli faktör denetim yapmak ve yürütmek için bilgi ve beceri kazanmak için nitelikli hissetmeniz olacaktır.

Baş Denetçi Kimdir?

Ana denetçiler, sistemin gerekliliklere ve sürekli iyileştirmeye göre yönetilip yönetilmediğini kontrol eden ve yönetim sistemlerinden en az birini kontrol eden ve ait oldukları belgelendirme kuruluşunu bilgilendiren denetçilerdir. Lider denetçiler bir belgelendirme kuruluşunda çalışabilir veya bireysel danışmanlık hizmetleri sağlayabilir. Veya ilgili sistemin yöneticisi olarak herhangi bir kuruluşta çalışabilirler.

Lider denetçiler yalnızca baş denetçilik eğitimleri standardını doğrulayabilir. Her yönetim sistemi için, önde gelen denetçiler için bireysel eğitimler yapılmalıdır. Bu eğitimlerin amacı, işletmelerinde işletmeler tarafından oluşturulan yönetim sistemlerinin denetiminde bilgi ve beceri geliştirmektir. Bu nedenle, katılımcılar ilgili yönetim sistemi standartları hakkında temel bilgilere sahip olmalıdır. Sınıflar ortalama beş gün ve 40 saat boyunca tutulur.

Barbaros Emrah Bayraklı

1980 zonguldak doğumludur. 1999 yılında tamamladığı eğitim hayatı sonrasında 2000 yıllarında iş hayatına atılmış, Sektöründe çeşitli firmalarda Sorumlu Yönetici, Danışman ve Eğitmen olarak çalışmıştır. 

ISO standartlarında almış olduğu eğitimler ile bir çok firmalara danışmanlık ve eğitim hizmeti vermiştir. 

Barbaros bey; 2011 yıllarından bu güne ISO 9001,ISO 14001, ISO 45001, ISO 27001 standartlarında baş denetçilik eğitimleri alarak yetki sahibi olmuştur. Birden fazla firmaya denetim ve eğitim faaliyetleri gerçekleştirmiştir. 

Exemplar Global bünyesinde ISO 9001,ISO 14001, ISO 45001, ISO 27001 standartlarında baş denetçi olarak eğitmenlik yapmaktadır. 

· ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemleri

· ISO45001 Çevre Yönetim Sistemleri

· ISO45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri

· ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemleri

· ISO 13485 Tıbbi Cihazlar Yönetim Sistemleri

· ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri

İlgili bölüm alanında tecrübe sahibi veya diploma sahibi herkes bu eğitime katılabilir.

Hızlı Başvur

Aşağıdaki formu doldurarak hızlı başvuru yapabilirsiniz. Eğitiminiz ile ilgili en kısa zamanda akademi yetkililerimiz tarafından geri dönüş yapılacaktır.