Hemen Başvur
Damlacan Güneyer

Uzman Psikolog ve Sinirbilimci

Klinik Sinirbilim Uzmanı Psikolog Damlacan GÜNEYER

Merla Psikoloji Kurucu

1989 yılında İzmir'in Karşıyaka ilçesinde doğan Klinik Sinirbilim Uzmanı Psikolog Damlacan Güneyer ilkokul, ortaokul ve liseyi İzmir'de tamamladıktan sonra psikoloji lisans eğitimini Ankara'da Bilkent Üniversitesinde yüksek şeref öğrencisi olarak bitirmiştir. Üniversite hayatı sürecinde şizofreni tanısı almış hastalar için başlatılan önemli bir sosyal sorumluluk projesi olan "Mavi At" daki etkinliklerde ve projelerde yer almıştır. 

Bilkent Üniversitesi psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra Dokuz Eylül ÜniversitesiHastanesi Yetişkin Psikiyatrisi Anabilim Dalında Klinik Sinirbilimler Yüksek Lisans programına başlamıştır. Bu esnada İzmir'de bir kolejde okul psikoloğu olarak çocuk ve ergenlerle çalışmaya başlamıştır. Uzmanlık ettiğimine Almanya Ruhr Üniversitesinde devam etmiştir. Almanya'da eğitimi sırasında "Psychiatry LWL-University Hospital" isimli Alman psikiyatri hastanesinde Prof.Dr. Martin Brüne'nin süpervizörlüğünde yetişkin hastalarla çalışmıştır. Şizofreni tanısı almış hastalar ile çalıştığı tezini bu hastalığın tanı ve tedavisine katkıda bulunacak bir çalışma konusuyla tamamlayarak yüksek lisans eğitimini bitirmiştir. Bilimsel çalışmalarını yurt içi ve yurt dışında kongrelerde sunma olanağı olmuştur ve bu çalışmaları farklı uluslararası dergilerde yayımlanmıştır. Uzmanlığını tamamladıktan sonra Türkiye'ye dönüp İzmir Gelişim Kolejinde çocuklar,ergenler ve ailelerle çalışmaya devam etmiştir. Okul psikoloğu olarak çalıştığı bu yıllarda hem öğrencilere hem de ailelere yönelik çeşitli konularda seminerler vermiştir.

Şu an mesleki çalışmalarını kurucusu ve sahibi olduğu Merla Psikolojide sürdürmektedir. Merla Psikolojide, mesleki etik ve ilkelere uygun olarak kişiye özel terapi teknikleri ışığında, yaşantısındaki sorun alanlarıyla başa çıkabilmekte güçlük çeken, mesleki/sosyal işlevselliğinde bozulmalar gerçekleşen, ruh hâlinde belirgin değişiklikler hisseden ve bunları değiştirmek isteyen bireylere psikoterapi ve danışmanlık hizmeti vermektedir. 

 

Uzmanlık Alanları

  EMDR Terapisi

  Evlilik ve Çift Terapileri

  Cinsel Terapi

  Oyun Terapisi

Aldığı Eğitimler

  EMDR Terapisi Eğitimi ve Süpervizyonu- Davranış Bilimleri Enstitüsü- Emre Konuk 

  Aile/Çift Terapisi Eğitimi ve Süpervizyonu- İlişki Pusulası- Prof.Dr.Hürol Fışıloğlu

  WISC- IV Zeka Ölçeği Eğitimi- Türk Psikologlar Derneği (TPD)

  Çocuk Testleri Eğitimi- Türk Psikologlar Derneği (TPD)

  İleri Cinsel Terapi Eğitimi ve Süpervizyonu -CİSED (Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği) 

  Çözüm Odaklı Davranışçı Terapi Eğitimi ve Süpervizyonu - Uzm. Psk. Gülgün Sharafat

  Travma Terapisi Eğitimi - AFAD/ AFEM/ EUROPA

  Psikoterapi Süpervizyon Çalışmaları- Doç.Dr.İnci Doğaner

  Bilişsel Davranışcı Terapi Eğitimi ve Süpervizyonu - Doç.Dr. Aylin İlden Koçkar

  Dokuz Tip Mizaç Temelli Uygulamalar Eğitimi - Dokuz Tip Mizaç Modeli Derneği- Prof.Dr.Ziya Selçuk

  Brain Dynamics Workshops- İTAP

  Oyun Terapisi- Prof. Dr. Ferhunde Öktem

  Triple P Olumlu Anne Babalık Eğitimi- Doç.Dr. Aylin Özbek

  Psikoterapi Yöntemleri Eğitimi- Madalyon Psikiyatri Merkezi

Tematik Algı Testi( TAT)- Doç.Dr. Azmi Varan

Hızlı Başvur

Aşağıdaki formu doldurarak hızlı başvuru yapabilirsiniz. Eğitiminiz ile ilgili en kısa zamanda akademi yetkililerimiz tarafından geri dönüş yapılacaktır.