Nefes Koçluğu

Derslerinizi canlı ve kayıttan izleyebilirsiniz.
  • Uluslarası Akredite Onaylı
  • Eğitim Süresi: 2 Ay

Nefes Koçluğu

Nefes almak hayatımızı devam ettirebilmek için otomatik olarak yaptığımız bir eylemdir. Ancak doğru nefes almak hayat standartlarımızı artırarak bizleri daha mutlu bireyler haline getirmektedir. Nefes Koçluğu nedir konusu ise bu alanda sıkıntılar yaşayan kişilerin sorunlarını çözen insanlar olarak bir tanım bulabilmektedir. Çünkü nefes koçları nefes almayı kaliteli şekle getirerek insanların hayat felsefelerini değiştirmektedir.

Nefes yaşamın ilk deneyimidir. Tüm canlıların doğumundan ölümüne kadar akan bir süreçtir. Hayatta kalmak ve bedeni enerji etmek için nefes alışverişini gerçekleştiririz. Yaşam mücadelesinin başlaması ile birlikte uyku, beslenme, bir takım sağlık problemleri ve duygusal etkilerden dolayı doğal nefesimizi kaybederiz. Doğal nefesi kaybettiğimiz süreçte olumsuz bir çok etkisini, bedenimizde ve ruhumuzda yıllarca görebiliriz. Bu evrede doğru nefes alma teknikleri ile farkındalığımızı ve yaşam kalitemize yeniden kavuşabiliriz.

Doğru nefes ile;

ü  Stresi ve kaygıyı azaltır,

ü  Motivasyonu arttırır,

ü  Şarkı söyleme, uzun ve akıcı konuşmayı sağlar,

ü  Ağrıları azaltır,

ü  Kalbimize bakım yapar vb…

 

Nefes Koçluğu online eğitimlerimiz nefes almanın önemini kavratmaktadır. Nefes farkındalığını bilen kursiyerlerimiz aynı zamanda bilinen teknikleri danışanlarına anlatmanın eğitimlerini de görmektedir. Nefes almak aynı zamanda bilinçaltı eğitimlerini de kapsadığından ötürü derslerimiz oldukça farklı ve gerekli olan konuların tamamını içermektedir.

Nefes Koçu Olmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Nefes koçu olmak için öncelikle eğitim kurumumuzda verilen Nefes Koçluğu Eğitimine kayıt yaptırmalısınız. Kursumuzda verilen koçluk eğitimi oldukça kapsamlıdır. Bu sayede kursiyerlerimiz eğitimlerini tamamladıklarında manyetik şifadan spora kadar pek çok alanda nefes koçluğu yapacak seviyeye ulaşabilmektedir.

Nefes Koçluğu kursumuzda öğrencilerimiz farklı seminerler verme potansiyeline de erişebilmektedir. Kursun tamamlanmasından sonra ilerlenmek istenen kariyer kursiyerlerimiz tarafından belirlenmektedir. Nefes Koçluğu sertifikası sayesinde öğrencilerimiz nefes alma teknikleri alanında bireysel olarak danışmanlıklar da yapabilmektedir. Üstelik kursiyerlerimiz bu teknikleri danışanlarına öğreterek onların kariyerlerini de daha iyi yerlere getirebilmektedir. Çünkü bilinmese de doğru nefes almak tazelenmenin anahtarıdır. Tazelenmek ise insanlara bir şifa sağlayarak onların hayata daha sıkı sarılmalarını sağlamaktadır.

- Hayatından sinir ve stresi azaltmak isteyen, 

- Doğru nefes yöntemleriyle enerjisini yönetmek isteyen, 

- Değişime ve gelişime açık, istekli kişiler bu program ile kendi gelişimlerine yardımcı olabilirler. Meslek hayatında kazanımda olmak isteyen; 

- Psikologlar, Pdr’ler, Sağlık Çalışanları, Eğitmenler, Öğretmenler, Emniyet çalışanları ve hatta insan ile ilişkisi olan tüm meslekteki kişiler bu programa katılmayı tercih edebilirler. Bu işi meslek olarak benimsemek isteyen kişilerde bu eğitime katılabilir. 

Nefes Koçluğu eğitimimiz 40 saat 2 aylık bir programdır. Program sonunda başarılı olan kişilere ULUSLARARASI AKREDİTE Nefes Koçluğu sertifikası verilecektir.

· Nefes Nedir?

· Nefesin İnsan Hayatında Önemi?

· Nefesin Aşamaları Nelerdir? 

· Doğru Nefes Almanın Faydaları

· Yanlış Nefes Almanın Zararları

· Solunum Sistemi

· Solunum Sistemi Anatomisi

· Nefes Analizi

· Uygulamalı Nefes Analizi

· Pranayama Nefes Çalışmaları ve Faydaları

· Mantralar

· Çakralar

· Meditasyon

· Nefes ile Meditasyon

· Mudralar

· Pranayama Nefes Teknikleri

· Karın Nefesi

· Göğüs Nefesi

· Köprücük Kemiği Nefesi

· Tam Yogik Nefes

· Urjayi Nefesi

· Kapalabhat Kria(Parlayan Kafatası) Nefesi

· Naddhi Sudhi(Anuloma Viloma) Nefesi

· Diyafram Nefesi

· Diyafram ve Kaburga Arasındaki Kasların Gelişim Egzersizleri

· Tonlama Nefesi

· Sunucu Nefesi

· Şarkıcı Nefesi

· Konuşmacı Nefesi

· Sporda Nefes Kullanımı

· Kekemelik ve Konuşma Bozukluğu Nefes Kontrolü

· İş ve Motivasyon Arttırıcı Nefes

· Holoterapi

· Transformal Nefes

· Burun Kanalarını Açma ve Dengeleme

· Zayıflama ve Şişmanlama Nefes Tekniği

· Horlama, Reflü, Apne Sorunlarında Kullanılan Nefes Teknikleri

· Gebelikte Nefes Farkındalığı

· Sufi Nefes Tekniği

· İş Hayatında Nefes

· Stres Nefes Tekniği

· Nefes Koçunun Özellikleri

Burcum Altıntaş
Nefes Koçu, Pilates ve Yoga Eğitmeni

21.05.1988 Yılında Üskürda’da dünyaya gelen Burcum Altıntaş Dokuz Eylül Üniversitesi Tekstil Teknolojileri Moda Tasarım okudu. Kariyer hayatının zirvesinde başarılı bir tasarımcı olan Burcum iş stresi ve duygusal ilişkisinin yarattığı negatif enerjiyle küçük bir yoga stüdyosunda kendini buldu. Evinde küçük bir odayı kendi alanı olarak hazırladı ve burada potansiyel enerjisini keşfetti. Yoga ALİANCE RYT 200 yoga eğitmenik belgesini alarak 2015 Yılında İstanbul ‘a geri dönerek Yoga Eğitmenliğine başladı. 

Dönüşüm tarihim dediği 2015 yılını meditasyon ve farkındalık ile yeniden doğuşuna kavuştu. İstanbul’da birçok yoga salonunda eğitmenlik yaparken yoganın sekiz kolundan biri olan pranayamada uzmanlaştı. Nefes Koçluğu ve Nefes Terapistliği Eğitimleri aldı. Nefes yolculuğu onu günlük yaşamındaki iletişim, iş ve duygusal konularda farkındalığını arttırdı.‘Önce kendinizi şifalandırın ’  diyen Burcum verimlilik enerjisi ve potansiyel gücünü iç dünyasına yansıttı. Kurumsal ve bireysel eğitimlerin yanı sıra grup nefes dersleri, workshoplar, seminerler sunarak bilgi ile deneyimlerini aktarmaktadır. 

Burcum Altıntaş Yaşam Atölyesi - Omsiva Yoga - Nadiom Yoga Pilates Merkezi - Bfit Kadın Sağlıklı Yaşam Merkezi ve SEM AKADEMİ İle çalışmaktadır. Birçok dernek vakıf ve belediyelerin iş birliği ile gençlere ev hanımlarına destek programları ile eğimlerine devam etmektedir. Nefes üzerine birçok sistem üzerinde çalışarak yeni nefes teknikleri geliştirmeye başlamıştır. Değişime ve gelişime açık olmak onu her zaman öğrenmeye ve öğrendiklerini paylaşmaya açmaktadır…

EĞİTİMLER

RYS 200 Yoga Alliance

IPF PİLATES EĞİTMENLİĞİ

NEFES TERAPİ

İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ (HUVMAN RESOUR CES MANAK EMENT ) 

YAŞAM KOÇLUĞU

MOTİVATİON ENT SITRESS MANAGEMENT  

ETKİN YÖNETİM VE LİDERLİK ( EFFECTİVE MANAGEMET ENT LEADERSHİP )

CVI OLUŞTURMA VE MÜLAKAT TEKNİKLERİ (CREATİNG ACVİ A CVI ENT İNTERVİE TECHNİQUES )

ETKİLİ İLETİŞİM VE BEDEN DİLİ ( EFFECTİVE COMMUNİCAKİON ENT BODİ LANGUAGE )

İLERİ SATIŞ PAZARLAMA VE İKNA TEKNİKLERİ ( ADVANCED SALES MARKETİNG ENT PERSUASİON TECHNİQUES )

TAKIM ÇALIŞMASI VE PERFORMANS YÖNETİMİ ( TEAM WORK ENT PERFORMANCE MANAGEMENT ) 

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI USTA ÖĞRETİCİ KURSU


HEMEN BAŞVUR