Pınar Toker

Pınar  Toker
Pınar Toker
Psikoterapist

1998 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümünden mezun olan Toker, 2004 yılında UCLA ( Kalifornia Üniversitesi) ardından Toronto Üniversitesi'nde ve Londra Üniversitesi’nde; sanat terapisi alanında çeşitli eğitimler aldı. Londra Roehampton Üniversitesi'nde aldığı Drama Terapi eğitiminin ardından Bahçeşehir Üniversitesi İleri Oyunculuk Yüksek Lisans Tezi ile psikolojik danışman eşliğinde çalışılmasının sinema ve dizi sektörüne katkılarına dikkat çekerek bu alanda bir ilk oldu. Böylece dizi ve film senaryolarında karakter yaratımına psikolojik destek veren ve oyuncuları rollerine hazırlayan ilk ve tek psikolojik danışman vasfıyla çeşitli kurum ve projelerde çalıştı.


Aktüel Dergisi’nde 1,5 yıl boyunca “Aynalı Gözlük” adı altında köşe yazdı. Oyun, Tiyatral İstanbul, Tiyatro Tiyatro Dergisi gibi sektörel dergilerde aylık tiyatro eleştirileri yaptı.

 

Dizi ve reklam oyunculuğu deneyimleri oldu.


Kurucusu olduğu Art-Therapy Psikolojik Danışma Merkezi’nde bireysel psikolojik danışma ve grupla sanat atölyeleri yürüttü.
 

Rorschach ve Projektif Testler Derneği üyesi, Rorschach Projektif Mürekkep Lekesi testörüdür.


CSA ( Celebrity Speakers) firmasına bağlı olarak şirketlere yönelik grup çalışmaları organize etti ve seminerler verdi.

Kurucusu olduğu Kadir Has Üniversitesi Art&Therapy Akademi’de “İşte Sahnedeyim”, isimli “Oyunculuk Sertifika Programı”nda eğitimci olarak görev aldı. 

Her sektörden katılımcının sanat ve psikoloji bilgisiyle kendini tanımasına ve amaçları doğrultusunda performans sergilemesine yardımcı oldu.

Halen bireysel ve grup psikolojik danışma hizmetleri yürütmektedir. Ses, nefes, dans ve hareket tiyatrosu içerikli eğitim programları geliştirmektedir.
       

HEMEN BAŞVUR