Nefes koçluğu eğitimi

Nefes Koçluğu Sertifikası

Doğrunefes almak ve vermek insan sağlığının korunmasına en temel unsurlardanbiridir. Nefes koçluğu sertifikası sahibi kişilerin gözetiminde gerekli teknikve detaylı öğretilerin ardından doğru nefes teknikleriyle tanışanlar, yaşamboyu çok daha kaliteli ve sağlıklı bir hayat sürmektedir. Yaşam için gerekli enönemli unsur olan nefes, otomatik bir şekilde alınıp verilmemelidir. Kişilerinnefes aldığının farkında olarak ve doğru tekniklerle almaları için nefeseğitimlerine katılmaları tavsiye edilir.

Doğrunefes alarak stres, kaygı, öğrenme güçlüğü, çeşitli psikolojik rahatsızlıklarvb. konularda kişilerin kendilerinin farkına vararak kurtulması mümkündür. Nefeskoçluğu eğitim programlarına katılarak kaliteli ve daha sağlıklı bir yaşamınanahtarı olan doğru nefes teknikleri ve yöntemleriyle tanışabilir, bu alandafarklı insanlara da fayda sağlayabilirsiniz.

Nefes Koçluğu Nedir, NedenÖnemlidir?

Yaşamın entemel unsuru olan nefes, doğru bir şekilde alınmadığı takdirde yaşamkalitesinin düşmesine ve zaman için çoğu psikolojik olmak üzere farklı tipsorunların ortaya çıkmasına neden olur. Bu tip sorunlardan korunmak mümkündür. Nefeskoçluğu başlığı altında alanında uzman eğitmenlerimizin derslerine katılarakdoğru nefes alma ve nefes egzersizlerinin neler olduğunu görebilir vedeneyimlerinizi aktarmanız için gerekli sertifikalara sahip olabilirsiniz.

Kişilerindoğru nefes alarak hangi işi yapıyorsa yapsın, hangi yaşta olursa olsun farketmeksizin hayat boyu karşılaşacağı en zorlu engelleri bile aşmasını sağlar. Nefesterapisi eğitimi sayesinde özellikle öğretmenlerin öğrencileriyle çok dahasağlıklı iletişim kurmaları ve onları sınav kaygılardan veya diğersorunlarından kurtarmak için doğru yönlendirmeleri yapmaları mümkündür.

Nefes Koçluğu EğitimProgramına Kimler Katılabilir?

Nefeskoçluğu eğitim programlarında her kesimden insanın katılması mümkündür. Mesleğidolayısıyla bu eğitimleri profesyonel olarak başkalarına aktarmak isteyen vesertifikaya ihtiyaç duyan kişilerin katılması daha doğru bir tercih olacaktır.Sertifika programımıza doğru nefes yöntemlerini öğrenerek kaliteli bir yaşamyaşama adım atmak isteyen herkes katılabilir.

Nefes koçluğu eğitimi ve sertifika programımıza:

· Psikologlar,

· Sağlıkçalışanları,

· Eğitmen– öğretmenler,

· Profesyonelnefes koçluğu yapmak isteyenler,

· Doğrunefes tekniklerini ve uygulamaları öğrenmek isteyenler.

Programakatılabilir. Her kesimden ve yaştan insanlar için nefes koçluğu sertifikaprogramımıza katılım sağlanabilir.

Nefes Koçluğu SertifikaEğitim Programı İçeriği

Nefeskoçluğu eğitim programı kapsamında eğitim içeriğinde birçok farklı unsur yeralır. Katılımcıların profesyonel ve tecrübeli eğitmenlerin gözetimindealacakları eğitimlerde:

· Nefesitanıma ve nefes analizi,

· Nefesalmanın temel prensipleri ve teknikleri,

· Doğrunefes almanın önemi,

· Nefesegzersizleri,

· Nefesyönetimi,

· Nefesuygulamaları vb.

Birçokfarklı başlık altında sayısız uygulama yapılacaktır. Eğitim programlarımıza katılaraknefesinizi nasıl daha etkin ve doğru bir şekilde kullanabileceğiniz öğrenecekve deneyimlerinizi başkalarına aktarmak için sertifikaya sahip olacaksınız. Nefeskoçluğu eğitimi fiyatları çeşitli unsurlara göre değişiklik gösterecektir.

Nefes Koçluğu SertifikaProgramı Ne Kadar Sürede Tamamlanır?

Nefeskoçluğu eğitim programına katılarak sertifika almak isteyenler için farklısüreler belirlenmiştir. Profesyonel olarak nefes eğitmenliği yapmakisteyenlerin eğitime katılmaları ve belirlenen süreler için yapılacak sınavlarve uygulamalara katılması gerekir. Ortalama olarak 30 - 80 saat arasındadeğişmekle birlikte eğitim programının niteliğine ve taleplere göre eğitim sürelerideğişmektedir.

Onlineeğitim fırsatları ve yüz yüze eğitimler ile herkesin nefes koçluğu sertifikasıprogramına katılarak yaşamı boyunca hayatına etki edecek doğru nefes almauygulamalarını öğrenmesi sağlanacaktır. Program sonunda alacağınız sertifikasayesinde deneyimlerinizi ve bilgilerinizi başkalarıyla paylaşarak doğru nefesalma ve farkındalığın hayatın her alanında etkilerini ve faydalarınıgözlemleyebilirsiniz.