Doğum Koçluğu Çalışma Alanları

Doğum Koçluğu Çalışma Alanları

Doğumkoçluğu çalışma alanları gebelerinaktif olarak muayene oldukları ya da doğumlarını gerçekleştirdikleri yerlerolarak bilinmektedir. Fakat doğum koçlarının bazı egzersiz programlarını kendiofislerinde ya da kliniklerinde de gerçekleştirmeleri mümkün olmaktadır.

Doğumkoçluğu çalışma alanları sağlık kuruluşları olarak bilinmekte olup bir doğumkoçunun gebelikten lohusalık sürecine kadar her zaman danışanın yanındabulunması gerektiği için tek bir çalışma alanı tayin etmek doğru olmamaktadır.

DoğumKoçları Ne İş Yapar?

Doğumkoçluğu eğitici eğitimi kapsamındabu alanda mesleki yetkinliklerin kazandırılması amaçlanmaktadır. Yetkinlikkazanıldıktan sonra bir doğum koçunun anne adayına tüm gebelik sürecinde destekvermesine yönelik bir mesleki tanımlaması bulunmaktadır.

Doğum koçuolarak çalışmak isteyenlerin yalnızca temel eğitimleri değil aynı zamandauzmanlık gerektiren orta ve ileri seviye eğitimleri de almaları gerekmektedir. Doğumkoçluğu uzaktan eğitim programı kapsamında tüm bu eğitim içeriklerin farklıillerden de alınması mümkün olmaktadır.

DoğumKoçluğu Eğitim İçeriklerinde Neler Vardır?

Doğumkoçluğu eğitim içeriklerinde öncelikli olarak gebelik sürecinin gelişimevrelerinin takibi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra gebelik sürecinin sonrasındaemzirme danışmanlığına ilişkin de beceriler kazandırılabilmektedir.

Doğumkoçluğu teorik eğitimlerin yanı sıra pratik eğitimleri de içermektedir. Bunedenle nefes egzersizleri ya da hamile Pilates dersleri gibi başlıklarınuygulamalı biçimlerde verilmesi gerekmektedir.

Doğumkoçluğu çalışma alanları daalınmakta olan bu ders içeriklerine bağlı olarak belirlenmekte olup uzmanlıkalanlarına göre farklılaşma gösterebilmektedir.


Blog Katgeorileri

  • Eğitimlerimiz
  • masal terapisi

Yakın Zamanda Gönderilenler

Yoga Eğitmenliği Kursu

06/03/2022 / Eğitimlerimiz

Detaylar

Yoga eğitmenlik Eğitimi

04/02/2022 / Eğitimlerimiz

Detaylar

Nlp Nedir Faydaları

04/11/2021 / Eğitimlerimiz

Detaylar

Esat Yolgeçer . 02/02/24

Robotik Kodlama Fiyatları

Berkay Gökgöz . 2021-10-22 09:11:50.357

Yüz Yogası Eğitimi

. 2019-11-19 16:45:44.957

Yaşam Koçu Ne Yapar?

Bahar Çalislar . 2021-02-14 22:10:43.757

Bioenerji Eğitimi Fiyatları

Yükleniyor ...

Alışveriş Sepeti

Loading...
WhatsApp SEM Akademi ×
Merhaba, sizlere nasıl yardımcı olabiliriz ?