Mikro İfade Eğitimi Nedir?

Mikro İfade Eğitimi Nedir?

Mikro ifade eğitimi nedir sorusu pek çok sektörde merak konusu olmaktadır. Mikro ifade eğitimi ile insan ilişkileri hakkında çok fazla bilgi sahibi olmak mümkün olduğu için özellikle ilişkilerin yoğun olarak sürdüğü sektörler içerisinde önemli bir eğitim başlığı olarak bilinmektedir.

Mikro ifade eğitimi alan kişilerin, sosyal ortamlarda kişilerin mimiklerinden ya da beden dili kullanımlarından ne demek istedikleri ya da ne düşündükleri gibi konular hakkında bilgi sahibi olmaları mümkün olmaktadır.

Mikro İfade Eğitim Programı

Mikro ifadeler eğitimi programında ilk olarak duyguların doğru bir biçimde tanınması ve tanıtılması sağlanmaktadır. Hangi duygunun ne durumda hissedileceğinin yanı sıra bu duygulara karşılık gelen mikro mimik çizgileri de öğrenilmektedir.

Mikro ifadeler olarak bilinen bu eğitim kapsamında mimiklerin okunmasının yanı sıra kursiyerlerin kendilerinin de mimik kullanımları üzerinde durulmaktadır. Her ne kadar mimiklerin engellenmesi mümkün olmasa da kontrolünün sağlanmasına yönelik egzersizler yapılmaktadır.

Mikro ifade eğitimine katılanların hem teorik hem de pratik pek çok içeriğe hakim olmaları beklenmektedir. Çok uzun süren bir eğitim olmamasına rağmen kullanılan teknikler sayesinde çok etkileyici kazanımlar elde edilmektedir.

Mikro İfade Eğitim Programını Kimler Tercih Etmeli?

Mikro ifade eğitimi öncelikli olarak insan ilişkilerinin yoğun olarak sürdürüldüğü iş sektörlerinde tercih edilmesi önerilmektedir. Başta siyaset ve dış ticaret alanları ile birlikte mikro ifade eğitimi nedir sorusunun sorulduğu her sektörde bu eğitime ihtiyaç duyulmaktadır. 


Blog Katgeorileri

  • Eğitimlerimiz
  • masal terapisi

Yakın Zamanda Gönderilenler

Yoga Eğitmenliği Kursu

06/03/2022 / Eğitimlerimiz

Detaylar

Yoga eğitmenlik Eğitimi

04/02/2022 / Eğitimlerimiz

Detaylar

Nlp Nedir Faydaları

04/11/2021 / Eğitimlerimiz

Detaylar

Anil Uray . 2021-04-23 01:33:06.387

Duygusal Zeka Beceri Eğitimi

Salim Çavdar . 2021-05-07 21:14:41.160

Bioenerji Eğitimi Kursları

Tugçe Tuncer . 2021-09-20 15:52:34.407

Sertifikalı EFT eğitimi

Yurdanur Bars . 2021-09-13 20:18:49.847

Sanat Terapisi Kullanım Alanları

Yükleniyor ...

Alışveriş Sepeti

Loading...
WhatsApp SEM Akademi ×
Merhaba, sizlere nasıl yardımcı olabiliriz ?