Sanat Terapisi Nedir

Kişilerin sosyal yaşamlarındaki davranış bozukluklarından, psikolojik sorunlarının düzeltilmesine dek sanat terapisi eğitimi ile profesyonel çözümler sunuluyor. Sanat akımlarından ve sanat uygulamalarından yararlanılarak uygulanan terapi yöntemleri, S.E.M Akademi ve Sertifikalı Eğitim Merkezi aracılığıyla, tüm Türkiye’ye sunuluyor.

Online eğitim sistemleri ile video ve canlı yayın sistemler sunularak, sanat odaklı terapi uygulamaları sunuluyor.

Sanat Terapisi Nasıl Uygulanır?

Kişiyi üzen, mutsuzluğa sevk eden sorunların sanatla yok edilmesi, sanatla çözümlenmesi ve yine sanatla tedavi edilmesi için sanat terapisi kursu veriliyor. Resim, müzik, sahne sanatları ve çeşitli görsel sanatlarla ifade edilen dışavurumlar, danslar, senaryo ve canlandırma gibi sanat yöntemleriyle tedavi ediliyor.

Sanat terapisti olmak isteyenler için sunulan eğitim programları, S.E.M akademik kadrosuyla sunuluyor. Eğitmen ile birebir online iletişim, canlı ders anlatımları ve kayıttan izleme seçenekleri ile sanat terapisi online eğitim hizmetleri sunuluyor. 

Sanat Eğitmeni Kursları

Sanat ilgisi olanlar, sanat yetenekleri olanlar veya terapistlik yapmak isteyenler için S.E.M Akademi, sertifika eğitimleriyle hizmet veriyor. Online eğitim sistemiyle programlara katılabilir, MEB onaylı sertifika alarak sanat eğitmenliği yapabilirsiniz.

Müzik terapi, drama ve şiir terapi, bibliyo terapi, drama, heykel, resim terapi gibi farklı yöntemler ile verilen sanat terapisi eğitim programları, uzman kadro ile hem interaktif hem de online olarak sunuluyor. En ekonomik sanat terapisi eğitimi fiyatları en cazip seçeneklerle sunuluyor.


Blog Katgeorileri

  • Eğitimlerimiz
  • masal terapisi

Yakın Zamanda Gönderilenler

Yoga Eğitmenliği Kursu

06/03/2022 / Eğitimlerimiz

Detaylar

Yoga eğitmenlik Eğitimi

04/02/2022 / Eğitimlerimiz

Detaylar

Nlp Nedir Faydaları

04/11/2021 / Eğitimlerimiz

Detaylar

Anil Uray . 2019-11-07 14:25:54.047

Nlp Eğitim Şartı

. 2019-11-04 17:35:36.617

Oyun terapisi eğitim fiyatları

Esat Yolgeçer . 10/20/23

Diksiyon Eğitmenliği Kursu

. 2019-11-04 17:56:51.907

Diksiyon Eğitmenliği Eğitimi

Yükleniyor ...

Alışveriş Sepeti

Loading...
WhatsApp SEM Akademi ×
Merhaba, sizlere nasıl yardımcı olabiliriz ?