Hemen Başvur

İlişki Koçluğu Eğitimi

İlişki koçluğu eğitimi romantik ilişkilere yönelik destekleyici bir koçluk hizmeti verebilme yetkisine sahip olmak isteyenlere yönelik hazırlanmış olan bir eğitim içeriğidir. Eğitimin başarılı bir biçimde tamamlanmasının ardından ilişki koçu olunabilmektedir.

İlişki koçluğu eğitimi ile aile ilişkilerine yönelik de destek verilebilmektedir. Fakat genel olarak sektör içerisinde yürütülmekte olan çalışmalar evlilik öncesi ilişkilere yönelik sağlanmakta ve koçluk hizmetlerine talep de bu alanlarda gelmektedir.

İlişki Koçluğu Eğitim İçeriği

İlişki koçluğu eğitimleri online ortamda ya da yüz yüze ortamlarda verilebilmektedir. Pandemi süreci nedeniyle hemen her eğitim online süreçlerle devam ettiği için bu alandaki içerikler daha faza talep görmektedir.

İlişki koçluğu eğitiminde ilk olarak ilişkiler hakkında detaylı bir çalışma yapılmaktadır. İnsanın yapısı ve insan ilişkilerinin sürdürülebilirliği üzerine hazırlanan bu çalışmalar kapsamında kursiyerlerin ilişki yorumlama becerileri geliştirilmektedir.

İlişki koçluğu eğitimi kapsamında aynı zamanda koçluk becerileri de verilmektedir. Bir ilişki yorumlaması üzerinden yönlendirmelerin nasıl ve ne ölçüde yapılacağına da bu içerikler ile karar verilmektedir.

İlişki Koçluğu Sertifikası Nerelerde Kullanılır?

İlişki koçluğu sertifikası bu alanda hizmet vermekte olan hemen her türlü danışmanlık merkezlerinde geçerli olmaktadır. Özellikle aile ve çiftlerle çalışmakta olan merkezlerin, ilişki koçları ile çalıştıkları bilinmektedir.

İlişki koçluğu eğitimi alındıktan sonra kişilerin kendi merkezlerinde de bu hizmeti vermeleri mümkün olmaktadır. Bu sayede online ortamda ya da yüz yüze koçluk hizmetleri daha aktif bir biçimde sürdürülebilmektedir. 

Benzer Blog Yazıları

Hızlı Başvur

Aşağıdaki formu doldurarak hızlı başvuru yapabilirsiniz. Eğitiminiz ile ilgili en kısa zamanda akademi yetkililerimiz tarafından geri dönüş yapılacaktır.