Resim

Eğitim Özeti

Kalabalık önüne çıkıp konuşmaktan çekinen, düşüncelerini doğru şekilde dile getiremeyen o kadar fazla insan var ki! Bu insanların hayatına dokunmak için E-SEM Akademi’nin diksiyon eğitmenliği eğitimine katılabilirsiniz. Eğitim sonunda uluslararası bir eğitmen olabilirsiniz.

17
TOPLAM MODÜL
70
SAATLİK EĞİTİM
Uluslararası Akredite Sertifikalı
Üniversite onaylı Sertifika
E-devlet

Diksiyon Eğitmenliği Eğitimi Nedir?

Diksiyon eğitmenliği eğitimi, diksiyon ve hitabet problemlerinin giderilmesini amaçlar. İnsanların sesini nasıl doğru kullanacağı ve hitabetin nasıl daha güçlü hale getirileceği, bu eğitim sırasında anlatılır.

Eğitimde solunum egzersizleri, diksiyon eğitimlerin nasıl yapılacağı gibi konularda bilgi verilecek. Aynı zamanda beden dilinin nasıl doğru bir şekilde kullanılacağı da anlatılacak. Toplum önünde konuşma da bu eğitimin konuları arasında yer alır.

Eğitim sırasında hecelerden metin okumaya kadar her aşama için ayrı bir çalışma yapılır. Ses eğitim modülleri sayesinde tüm detaylar daha net anlaşılır.

Diksiyon Eğitmenliği Eğitimi Faydaları Nelerdir?

Diksiyon eğitmenliği eğitiminin faydaları, diksiyon sorunuyla karşı karşıya olan insanların hayatına dokunmaktır. Bunun yanı sıra diksiyonun sadece ağızdan çıkan kelimelerle alakalı olmadığı, bu eğitim sayesinde öğrenilebilir. Diksiyonun beden dili ile bir bütün olduğu, nefesi doğru kullanmanın önemi; bu eğitimde anlatılır.

E-SEM Akademi uzmanlığında sunulan bu eğitim sayesinde aranan bir eğitmen olma şansı elde edilir. Verilen bilgiler ve egzersizler doğru şekilde idrak edilir, yeterince uygulama yapılırsa başarılı olmak kaçınılmazdır.

Diksiyon Eğitmenliği Eğitimi Nerelerde Kullanılır?

Diksiyon eğitmenliği eğitiminin kullanımı ile profesyonel bir eğitmen haline gelmek mümkündür. Şirketlere giderek seminerler verebilir ve bireysel çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz.

İyi bir eğitmen olarak başkasının hayatına dokunabilir ve insanların özgüveninin gelişmesine katkı sunma olanağı elde edersiniz. Diksiyon ve hitabet, toplumun genelinde yaşanan bir sorundur. Bu sorunu çözmek için destek almak isteyen pek çok kişi vardır. E-SEM Akademi sayesinde siz de eğitmen olarak insanların sorunlarından kurtulmasına destek olabilirsiniz. Kimler Katılabilir

 • Diksiyon Eğitmenliğini meslek edinmek isteyenler,
 • Mevcut mesleklerinin yanında Diksiyon Eğitmenliğini profesyonel olarak yapmak isteyenler,
 • Diksiyon Eğitmenliği sırasında uzman yaklaşımları kullanmak isteyen profesyoneller,
 • Diksiyon bilgileri kullanımında etkin ve başarılı olmayı amaçlayanlar,
 • Diksiyon becerilerinin uygulanmasındaki başarının artmasını isteyenler,
 • Diksiyon konusunda ekibinin daha etkin olmasını amaçlayanlar ve en az Önlisans mezunu kişiler Diksiyon Eğitmenliği programına Katılabilirler.
 • En az Önlisans mezunu herkes katılabilir.


Ders İçeriği

 • Diksiyon Nedir, Ne Değildir?
 • Solunum Egzersizleri
 • Dil ve Ses Organları
 • Diksiyon Eğitimlerinin Nasıl Yapılacağı
 • Toplum Önünde Konuşma
 • Beden Dili
 • Hitabet
 • Harflerin Çıkışı
 • Heceleme
 • Kelimeler
 • Cümleler
 • Metin Okuma
 • Ses Eğitim Modülleri


Eğitmen

Mehmet Fatih Hanoğlu
Diksiyon Eğitmenliği

Hızlı başvuru yapabilirsiniz.
Eğitiminiz ile ilgili en kısa zamanda akademi yetkililerimiz tarafından geri dönüş yapılacaktır.

BENZER EĞİTİMLERİ İNCELE

SEM Akademi Sertifikalı Eğitim sürecinizin
başından sonuna kadar sizinle!
Tamamladığınız eğitimler sonunda alanınızda uzmanlaşmakla birlikte aynı zamanda Uluslararası Eğitim Sertifikasına sahip oluyorsunuz.
...
Doğum Koçluğu

En İyisi, En Sağlıklısı

...
Eğitici Eğitimi

Hep öğrendiniz, artık bir şeyler öğretmeye başlama sırası sizde!

...
İşaret Dili Eğitici ve Tercümanlık

İletişim Herkesin Hakkı!

SEM Akademi Blog


SEM Akademi;
Bilgiyi kullanmayı değil, paylaşmayı seçtik.
Ramazan Korkmaz . 2022-03-06 21:54:20.070

Yoga Eğitmenliği Kursu

Yoga eğitmeni olabilmek için öncelikle temel yoga derslerinin alınması gerekir. Yoga konusunda ilerleme kaydedip ileri seviyeye geçildikten sonra yoga eğitmenliği kursları alınmalıdır.

Ramazan Korkmaz . 2022-02-04 23:16:21.857

Yoga eğitmenlik Eğitimi

Yoga eğitmenlik eğitimi özellikle son yıllarda ülkemiz vatandaşları tarafından sıklık ile talep edilen eğitimler arasında yer almaktadır. Yoga yapma fikrinin bile kişiyi rahatlattığının fark edilmesinin ardından

Ramazan Korkmaz . 2021-11-04 08:51:15.670

Nlp Nedir Faydaları

NLP ile iş, spor ve sanat gibi pek çok çeşitli alanda başarılı olan insanların düşünme alışkanlıklarını, davranış kalıplarını, düşünce ve inançlarını inceleyip analiz etme uygulaması yapılır. Bu sayede kişinin ihtiyacı olan durumlar su yüzüne çıkmış olur.

Ramazan Korkmaz . 2021-10-29 22:52:15.023

Yoga Eğitmeni Sertifikası

Yoga eğitmeni sertifikası, SEM Akademi internet sitemizde yer alan iletişim bilgilerimiz aracılığı başvuru yapabilirsiniz. İletişim bilgilerimiz üzerinden bizimle iletişime geçerek yoga eğitmenliği kurslarımız hakkında bilgi sahibi olabilir, yoga eğitimli

Yükleniyor ...

Alışveriş Sepeti

Loading...
WhatsApp SEM Akademi ×
Merhaba, sizlere nasıl yardımcı olabiliriz ?