Resim

Eğitim Özeti

İşaret dili temel seviye eğitimi ile yetinmeyenler, eğitici ve tercümanlık eğitimine devam etmelidir. E-SEM Akademi tarafından düzenlenen bu eğitimde sınav simülasyonları da yapılır. Böylece kamu kurumların sınavlarına her zaman hazırlıklı olabilirsiniz. 

30
TOPLAM MODÜL
200
SAATLİK EĞİTİM
Uluslararası Akredite Sertifikalı
Üniversite onaylı Sertifika
E-devlet

İşaret Dili Eğitici ve Tercümanlık Eğitimi Nedir?


İşaret dili eğitici ve tercümanlık eğitiminde işaret dilinin derinlerine inilir. Cümleler, ekler, zamanlar ve cümlenin ögeleri; ayrı ayrı ele alınır. Bu eğitimde hazırlıklı ya da hazırlıksız olarak nasıl konuşma yapılacağı da anlatılır.

Eğitimde meslekler, soyut ve somut kavramlar ele alınır. Jest ve mimiklerin işaret dilinde nasıl kullanılacağından bahsedilir. Olumlu ve olumsuz cümleler, eş sesli kelimeler; eğitimin önemli bir parçasıdır. Türk İşaret dili kurallarına uygun şekilde çevirmenlik yapmak da eğitim konuları arasında yer alır.


İşaret Dili Eğitici ve Tercümanlık Eğitimi Faydaları Nelerdir?İşaret dili eğitici ve tercümanlık eğitimi faydaları; işaret dili konusunda uzmanlaşmak, bu alanda yapılacak sınavlara hazırlıklı olmaktır.

Bunun yanı sıra bireysel olarak da bir işime engelli bireyle her konuda iletişim kurmanız mümkün olur. İşaret dili bilen biri olarak birçok yerde çevirmenlik yapma şansınız olur.


İşaret Dili Eğitici ve Tercümanlık Eğitimi Nerelerde Kullanılır?İşaret dili eğitici ve tercümanlık eğitiminin kullanımı ile bir iş sahibi olunabilir. Eğitimde verilen bilgileri tekrar ederek ve çalışarak eğiticilik yapabilirsiniz. E-SEM Akademi profesyonelliği ile alacağınız sertifika sayesinde kamu kurumlarında tercüman olabilirsiniz. Özel sektörde de bu sertifika ile iş bulma şansınız vardı.

Eğitim neticesinde edindiğiniz bilgiler ile aynı iş yerinde çalıştığınız ya da aynı okulda okuduğunuz işitme engelli arkadaşınızın sağ kolu olabilirsiniz. Bu eğitim, hayatınıza çok şey katar. Öte yandan yeni bir kariyer yolu çizmenize de önemli bir katkı sunar.

 Kimler Katılabilir ?

En az Önlisans Mezunu ve İşaret Dili Temel Seviye Sertifikası sahibi olan kişiler katılabilir.

İşaret Dili Eğitici ve Tercümanlık seviyesi 200 saatlik bir eğitim programıdır. Program sonunda başarılı olan kişilere Uluslararası Akreditasyona sahip Educert onaylı sertifika verilecektir.


Kimler Katılabilir ?

 • İşaret Dili Genel Özellikleri
 • İşaret ve Beden Dili İlişkisi
 • İletişim ve Günlük Konuşma Dili
 • TİD Özelliklerine Göre Cümleler
 • TİD Cümlelerinde Ekler ve Zamanlar
 • TİD Cümlelerinde Öğeler
 • TİD’e[WK1] Göre Hazırlıklı ve Hazırlıksız Konuşma
 • TİD Kurallarına Göre Çevirmenlik
 • TİDBO Sınav Simülasyonu
 • Çeşitli Bakanlıkların Sınav Simülasyonu
 • Ve bu konuların dışında;
 • Meslekler,
 • Soyut, Somut Kavramlar,
 • Jest ve Mimikler,
 • Tek El, Çift El Kullanımı,
 • Eş Seslilik,
 • Olumlu Olumsuz Cümle Çevirileri,
 • Basit ve Birleşik Cümleler,
 • Zıt Anlamlı Terimler ve daha birçok işaret dili konusu işleyeceksiniz.


Eğitmen

Semih Güneş
İşaret Dili Eğitici ve Tercümanlık

Hızlı başvuru yapabilirsiniz.
Eğitiminiz ile ilgili en kısa zamanda akademi yetkililerimiz tarafından geri dönüş yapılacaktır.

BENZER EĞİTİMLERİ İNCELE

SEM Akademi Sertifikalı Eğitim sürecinizin
başından sonuna kadar sizinle!
Tamamladığınız eğitimler sonunda alanınızda uzmanlaşmakla birlikte aynı zamanda Uluslararası Eğitim Sertifikasına sahip oluyorsunuz.
...
Diksiyon Eğitmenliği

'' Üslup Düşüncenin Elbisesidir ''

...
Doğum Koçluğu

En İyisi, En Sağlıklısı

...
Eğitici Eğitimi

Hep öğrendiniz, artık bir şeyler öğretmeye başlama sırası sizde!

SEM Akademi Blog


SEM Akademi;
Bilgiyi kullanmayı değil, paylaşmayı seçtik.
Ramazan Korkmaz . 2022-03-06 21:54:20.070

Yoga Eğitmenliği Kursu

Yoga eğitmeni olabilmek için öncelikle temel yoga derslerinin alınması gerekir. Yoga konusunda ilerleme kaydedip ileri seviyeye geçildikten sonra yoga eğitmenliği kursları alınmalıdır.

Ramazan Korkmaz . 2022-02-04 23:16:21.857

Yoga eğitmenlik Eğitimi

Yoga eğitmenlik eğitimi özellikle son yıllarda ülkemiz vatandaşları tarafından sıklık ile talep edilen eğitimler arasında yer almaktadır. Yoga yapma fikrinin bile kişiyi rahatlattığının fark edilmesinin ardından

Ramazan Korkmaz . 2021-11-04 08:51:15.670

Nlp Nedir Faydaları

NLP ile iş, spor ve sanat gibi pek çok çeşitli alanda başarılı olan insanların düşünme alışkanlıklarını, davranış kalıplarını, düşünce ve inançlarını inceleyip analiz etme uygulaması yapılır. Bu sayede kişinin ihtiyacı olan durumlar su yüzüne çıkmış olur.

Ramazan Korkmaz . 2021-10-29 22:52:15.023

Yoga Eğitmeni Sertifikası

Yoga eğitmeni sertifikası, SEM Akademi internet sitemizde yer alan iletişim bilgilerimiz aracılığı başvuru yapabilirsiniz. İletişim bilgilerimiz üzerinden bizimle iletişime geçerek yoga eğitmenliği kurslarımız hakkında bilgi sahibi olabilir, yoga eğitimli

Yükleniyor ...

Alışveriş Sepeti

Loading...
WhatsApp SEM Akademi ×
Merhaba, sizlere nasıl yardımcı olabiliriz ?