Hemen Başvur

Eğitim Künyesi

Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Temel Seviye Eğitimi

 • Altınbaş Üniversitesi & Uluslararası Akredite Sertifikalı
 • 15 adet online video

Özet

"Profil Analistliği"

“İnsan, tarih boyunca kendini ve çevresindeki bireyleri kişilik, davranış ve potansiyel odaklı anlama, anlamlandırma ve tanımlama ihtiyacı duymuştur.”

Bu ihtiyaç, insan kaynaklarından personel seçimine, suç ve güvenlikten satışa, liderlikten personel seçimine, hukuka, yönetimden siyasete hemen hemen insan ilişkisi olan her alanda gün geçtikçe daha fazla belirmiştir.

Profil analistliği; bireylerin yüz, mimik, jest, ses, koku, kıyafet, dövme, aksesuar gibi unsurlarını; beden dillerini ve anatomik özelliklerini (Kısa, orta ve uzun vadeli değişimler) birleştirerek tamamen bilimin ışığında, bilimin ortaya koyduğu bulgu ve deneysel yöntemleri kullanarak bireyi/bireyleri ihtiyaca dönük anlamak için kullanılan tekniklerin bir araya getirildiği özel bir meslek dalıdır.

Antropolojiden davranış bilimine, kriminolojiden hukuka, biyolojiden, tıptan dilbilimine, psikolojiden sosyolojiye kadar birçok bilimden beslenir.

Biz de hazırladığımız Biyometrik Yüz Okuma Temel ve Uzmanlık Eğitimleri ile size bu yolcukta rehberlik etmeyi amaç ediniyoruz.

Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Temel Seviye Eğitimi Nedir ?

Profil Tanımlama; bireylerin yüz, mimik, jest, ses,koku, kıyafet hatta anatomik özellikleri ile beden dillerini deneysel yöntemler kullanarak kişilik, karakter gibi geniş, anlık duygular gibi reflektif davranış ve unsurlarını anlamak için kullanılan tekniklerin bir araya getirildiği özel bir daldır.

İnsanların iç alemlerini dışarıya nasıl yansıttığıyla ilgilenen bu dal, binlerce yıl öncesine dayanan insan sınıflandırma arayışının bilimsel araştırmalar sonucunda ortaya konulan bulgularıyla çalışır.

Profil tanımlama nedir? Profil Tanımlama ne demek?Sorularını açıklığa kavuşturduk. Peki profil tanımlamanın amacı nedir? Sözsüz iletişimin derinliğine giden profil tanımlamanın amacı; insan kaynaklarından güvenliğe, satıştan eğitime, psikolojiden liderliğe kadar insani ilişkilerin olduğu hemen her meslekte kullanılabilir bilgileri harmanlayarak sizlerle paylaşmaktır.

Günümüzde MCI, General Electric, American Airlines gibi dev şirketler, FBI, CIA gibi dev kurumlar, teknoloji devleri, ünlü psikiyatrlar yüz analizi ile ilgili hizmet ve eğitimler sayesinde doğru işe doğru eleman ve üst düzey yönetici seçmektedirler. Amerika’da üst düzey yöneticilerin %80′inin bir şekilde bu eğitimlere katıldığını söylemesi de popülerliği artırmaktadır.

Dünyanın en prestijli, yüze yakın üniversitenin yapmış olduğu binlerce deneyler ile %93 doğruluk payına ulaşan bu eğitimi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Eğitimin uzmanlık kısmı mesleğinize ve hedefinize göre değişmektedir.

Profil Tanımlama Ne İşe Yarar?

Profil Tanımlama Eğitimi; kendinizi daha iyi tanımanıza, diğer insanların potansiyellerini daha iyi fark edebilmenize,beden dili analizleri yaparak daha iyi bir güven ortamı oluşturmanıza, ikna kabiliyetinizin artmasına, size uygun personel, partner, arkadaş, takım üyesi, iş ortağı gibi kişileri seçmenize, daha uygun yorumlar yapabilmenize ve uyum sağlamanıza yarar sağlayacaktır.

Biyometrik Yüz Okuma Eğitimi

Biyometrik Yüz Okuma eğitimi, özellikle yüz bölgesindekihatlardan ve mimiklerden kişilik analizi yapma yetkinliği sunan bir eğitimolarak bilinmektedir. Hem fizyolojik hem de psikolojik faktörlerin aynı andaokunabilmesi ile sosyal ilişkilerde farkındalık oluşturan bir içeriksunmaktadır.

Bu eğitimaynı zamanda profil okuma eğitimi de olması nedeniyle hem iş hayatında hem özelhayatta yaşanan ilişkilerde kişilere önemli ölçüde destekler sağlamaktadır.Aynı zamanda eğitimin tüm aşamalarının tamamlanmasının ardından kişilere yüzokuma seansları verilmesi de mümkün olmaktadır.

Biyometrik Yüz Okuma Eğitim İçeriğindeNeler Vardır?

Biyometrikyüz okuma eğitimi içerisinde öncelikle kişilerin yalan söyleyipsöylemediklerini anlamayı sağlayan jest ve mimik eğitimleri bulunmaktadır.Bunun yanı sıra yüz analizi yaparak kişilerin karakterlerine dair de önemlibilgilerin edinilmesini sağlayan eğitim konuları bulunmaktadır.

Biyometrik yüz okuma eğitimi, yalnızca yüz bölgesinin değil aynızamanda beden bölgesinin de incelenmense yönelik bilgiler sunmaktadır. Bubilgiler, hormonların çalışmasına bağlı olarak vücutta oluşan değişikliklergibi yan dalları da kapsamaktadır.

Yapılan yüzokumaları ile birlikte insan sınıflandırma gibi uzmanlık alanlarına da hakimolmak mümkün olabilmektedir. Fakat bunun için temel düzeydeki eğitimlerinbaşarı bir biçimde tamamlanması gerekmektedir.

Kimler Biyometrik Yüz Okuma UzmanıOlabilir?

Eğitimekatılım ile ilgili bir sınırlama olmamakla birlikte çoğunlukla insan kaynaklarıuzmanları, güvenlik ve kolluk birimleri gibi iş alanında bu bilgilere ihtiyaçduyan kişilere hitap eden bir eğitim programı olarak planlanmaktadır.

Bunlarınyanı sıra ruh sağlığı alanında çalışan kişilerin de terapi seanslarında ihtiyaçduydukları verileri okuma olanağı vereceği için önerilen bir eğitim programıolarak bilinmektedir. Biyometrik sistem dışındagenel jest ve mimiklerin de okunmasına yardımcı olması nedeniyle özelliklepsikiyatri alanının ihtiyaç duyduğu bir eğitim programıdır.

Biyometrik Eğitimi Hangi AlanlardaKullanılır?

Biyometrikeğitiminin kullanıldığı alanlar genel olarak insanların tanınmasının zorunluolduğu alanlar olarak bilinmektedir. Polisler için bu eğitimin alınmasıdurumunda sorgu süreçleri kolaylaşırken, insan kaynakları birimleri de bueğitim içeriklerini işe alım süreçlerinde kullanabilmektedir.

Biyometrik eğitimi ile ilgili kumrumuzdasunulan eğitim içeriklerinin başarılı bir şekilde tamamlanmasının ardındanuygulayıcı sertifikası alınmakta ve alana dair seminer verme yetkisi desunulmaktadır.

Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Nasıl Uygulanır?

İnsanın yaşamı boyunca edindiği deneyimler, onda bedensel izler bırakır. Bu izlerin en açık bir biçimde göründüğü alan, insanın yüz bölgesidir. İnsanlar, birbirlerinin yalnızca yüzünü inceleyerek, onların karakterleri ve eğilimleri hakkında önemli bilgiler elde edebilirler. Antroface de denilen bu Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Yöntemi ile insanlar henüz konuşmaya başlamadan onlar hakkında önemli bilgiler elde etmek mümkündür.

İnsan yüzünün tüm hatları ergenlik sonrasında oturur.Hangi alana ilgi duyulduğu, hangi alanda daha üretken ve başarılı olunabileceği gibi kişiye dair önemli ipuçları Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Tekniği ile elde edilebilir. Bu teknik, bilimsel temellere dayanmakta,insan evrimini ve arketipleri esas almakta olan tamamen bilimsel bir yaklaşımdır. Bu teknik kendi içerisinde belli metodolojilere sahiptir. Bumetodolojiler, E-SEM Akademi ayrıcalığı ile siz değerli katılımcılarımızın erişimine açık olacaktır.Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Eğitimisırasında aşağıdaki hususlar konusunda yoğunlaşan bir eğitim verilmektedir:

 • Yüzün genel görünüşünün yorumlanması,
 • Yarılama tekniği,
 • Saç şekilleri ile ilgili ipuçları,
 • Kafa şekillerini yorumlama pratikleri,
 • Çene şekillerine ilişkin bilgiler,
 • Gözler, kaşlar, alın, kulaklar, ağız ve dudaklar hakkında açıklamalar yapılacaktır.

Eğitimin asıl hedefi olan bu bilgilerin Biyometrik Yüz Okuma Analizi için nasıl yorumlanabileceği de eğitim dahilinde anlatılacaktır. Uzmanlar tarafından verilen eğitimlerimiz sonrasında siz de Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Kursu alabilir ve Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama sertifikasısahibi olarak bu bilgilerinizi kullanabilirsiniz.

Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Sertifikasını Nerelerde Kullanabilirim?

Bu eğitime katılan bireyler çeşitli kurum ve kuruluşlarda Profil Tanımlama uygulamaları yapabilirler. Seminer, panel,konferans çalışması yapabilir, kurum ya da bireylere konusunda danışmanlık hizmeti sağlayabilirler.

Eğitimin getirdiği kazanım ve yeterlikler ile değerlere uygun şekilde kendi iş yerinizde de çalışabilirsiniz.

Mehmet Fatih Hanoğlu

1981 yılında Hatay’ın Antakya ilçesinde doğdu. Doğduğu günden yüksek öğrenimine kadar da Antakya’da yaşadı.Çocukluğundaki en büyük şanslarından biri gezmeyi seven ebeveynleriydi. Henüz çok küçükken on binlerce kilometre seyahat etmişti. Tüm ülkeyi lise yıllarında tamamen gezme fırsatı elde etmişti. Yüksek öğrenime başladığında bu alışkanlığına da devam etti. Yurt dışına doğru açıldı. Bu seyahatleri arasında sürekli okumaya, öğrenmeye devam edebilmek için farklı üniversitelerde onlarca eğitime katıldı. Hayatı bu nedenle bir öğrenme yolculuğu olarak gördüğünü söylemektedir.

Dilbilim, bilim ve felsefeye açılan kapısı oldu. Her ne kadar farklı bölümler okumuş olsa da bilimsel bakış açısını dilbilimine borçlu olduğunu söylemektedir. İlk yıllarda Türk dil bilimi ile ilgilendi. Daha sonraları ise İngiliz ve Amerikan dil bilimine merak sardı. Bu merakına 2007 yıllarında uygulamalı dilbilim alanları; Psikodilbilim, Nöro dilbilim, Adli dilbilim dalları eklendi. Bu alanlarda da eğitimler alarak kendini uzmanlaştırmaya ve daha ileriye taşımaya çalıştı. İnsanı ve insana özgü her şeyi merak ediyordu. Antropoloji üzerine eğildi. 2008 yıllarında Hipnoz ile tanıştı. İlk önceleri sadece hipnozun dili ile ilgilenirken daha sonra kendini bu konuda eğitimden eğitime giderken buldu. 2009 yılında bu merakla masalların altındaki gizli anlamları incelemeye, eğitimler almaya ve bu konuda yayınlar vermeye başladı. Eğitimde hikâye anlatıcılığı ile tanıştı. Bu arada binlerce seminere, panele, konferansa konuşmacı olarak katıldı. 2018 yıllarına kadar emniyetten cezaevlerine, üniversitelerden sivil toplum örgütlerine, özel okullardan dershanelere çok farklı konularda eğitimler düzenledi.

2012-2016 yılları arasında beş yüzün üzerinde makaleyi çeşitli gazetelerde köşe yazarı olarak yayımladı. Bu yayınlara ek olarak bir öykü, bir roman bir de bilimsel derleme kitabı yayımladı. Basın cemiyetine katıldı. Uluslararası akademik bir dergi olan Ressjournal da bu süreçte ortaya çıktı.

Üretmeye ve öğrenmeye devam eden bir profesyonel öğrenci olarak kendini tanımlamaktadır.

DEVAM EDEN PROJELERİ

 • Profil Analiz Uzmanları Arge ve Danışmanlık Derneği (Profiler) Onursal Başkanı
 • Ress Journal Kurucu (Route Educational & Social Science Journal)
 • Af Terapi Derneği (Başkan Yardımcısı)
 • Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti (Başkan Yardımcısı)
 • Uluslararası Kalite Koçluk ve Girişimcilik Derneği
 • Rota Bilim Araştırma ve Geliştirme Derneği (Başkan Yardımcısı)

GEÇMİŞ PROJELERİ

 • Hanoğlu Özel Eğitim ve Danışmanlık Ltd Şti Kurucu
 • Rota Kariyer Eğitim ve Danışmanlık Şti Kurucu
 • Hedd Başkanlığı
 • Çoğul Çocuklar Derneği Başkan Yardımcılığı
 • Adlev Eğitmenliği
 • Antakya Profesyonel Danışmanlık Kurumu Kurucusu

ESERLERİ

 • Profil Tanımlama (İnsan Tanıma Rehberi - Kitap)
 • Yalan Dili ve Edebiyatı (Dorlion Yayınları - Kitap)
 • Farkındalık Dili (Şafak Ofset- Kitap)
 • Muhayyile (Şafak Ofset - Öykü Kitabı)
 • Paradigmasal (Global- Öykü Kitabı)

ALMIŞ OLDUĞU EĞİTİMLER

 • L. Avrupa Üniversitesi (Sanat ve Bilim Fakültesi- T. Dilbilim)
 • Başkent Üniversitesi (Dil ve Konuşma Bozuklukları)
 • A. Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (Dil ve Konuşma Bozuklukları)
 • A. Karpaz Üniversitesi (Dil ve Konuşma Bozuklukları Eğitici Eğitimi)
 • N. Pazar Üniversitesi (Global Master of Business Administration)
 • K. Dumlupınar Üniversitesi (Uluslararası Tic. Finansman Yüksek Lisans -Devam)
 • N.W. Üniversitesi (Psikolojik Danışmanlık Yüksek Lisans -Devam)
 • Uludağ Üniversitesi (Eğitici Eğitimi)
 • Sakarya Üniversitesi (Profil Tanımlama)
 • Fırat Üniversitesi (İnşaat)
 • The Open University (Adli Psikoloji)
 • G. Teknik Üniversitesi (Psikoanalitik Psikoterapi)
 • Dr. David J. Liebarman (FBI Danışmanı) (Temel ve İleri Düzey Yalan Algılama Eğitimi)
 • Uluslararası Terapistler Kurumu (IAOTH) Elmira Strange, Mphil (Psy) (Adli Psikoloji)
 • Avrupa Birliği S4D4C (Avrupa Bilim Diplomasisi Eğitimi)
 • Avrupa Laboratuvar Akreditasyonu Kurumu (Psikolojik Rahatsızlıklar Eğitimi)
 • Haliç Üniversitesi (Sanat Terapisi)
 • A. Menderes Üniversitesi (Masal Terapisi)
 • O. Doğu Teknik Üniversitesi (Liderlik)
 • G. Teknik Üniversitesi (Diksiyon)
 • Anadolu Üniversitesi (Sosyal Hizmetler)
 • N. Academy Teacher Training School (Tesol)
 • Milli Eğitim Bakanlığı (Eğitici Eğitimi)
 • Milli Eğitim Bakanlığı (Usta Öğreticilik)
 • Milli Eğitim Bakanlığı (Drama Eğitimi)
 • Milli Eğitim Bakanlığı (Liderlik Eğitimi)
 • Milli Eğitim Bakanlığı (Yönetici Asist.)
 • Hatay Büyükşehir Belediyesi (Hatmek-İletişim)
 • Uluslararası Profesyonel Kurumlar Konsorsiyomu (İş ve Çalışma Psikolojisi)
 • ISO-IAF (Kalite Yönetimi Uygulayıcılığı)
 • International Psychological Association (Dil ve Konuşma Bozuklukları)
 • Konuşma Engelliler Federasyonu (Dil ve Konuşma Etkinlikleri)
 • Yaprak Psikiyatri (Hizmet İçi Eğitim)
 • Livcon Learning Academy (Hipnoz Uygulayıcılığı)

Ders İçeriği

 • Profil Tanımlama Nedir, Ne Değildir?
 • Reflektif Profil Tanımlama,
 • Beden Analizleri,
 • Yüz Analizleri,
 • Jest ve Mimik Analizleri,
 • Yalan,
 • Statik Profil Tanımlama,
 • Hormonlar,
 • Bedensel Çıkarımlar,
 • Psikofizyolojik Nedenler,
 • Ses,
 • Kıyafet,
 • İnsan Sınıflandırılması ve daha fazlasına eğitimlerimizde ulaşabileceksiniz.

Kimler Katılabilir ?

Başta;

 • İnsan Kaynakları Uzmanları,
 • Emniyet Personelleri,
 • Özel Güvenlikçiler,
 • Askerler,
 • Satış Uzmanları,
 • Eğitmen ve Öğretmenler,
 • Ruh Sağlığı Uzmanları,
 • İletişim Uzmanları,
 • Reklamcılar,
 • Kişisel Gelişim Uzmanları,
 • Koçlar,
 • Basın Mensupları ve Yöneticiler olmak üzere konuya ilgi duyan herkes bu eğitimi alabilir.

Hızlı Başvur

Aşağıdaki formu doldurarak hızlı başvuru yapabilirsiniz. Eğitiminiz ile ilgili en kısa zamanda akademi yetkililerimiz tarafından geri dönüş yapılacaktır.