Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Uzmanlık Eğitimi

Online Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Uzmanlık Eğitimi


Uluslararası Akredite Sertifikalı 2 ay süreli 19 adet online video

Bu eğitime HEMEN BAŞVUR ! Eğitim İçeriğinde Neler Var ?

Mehmet Fatih Hanoğlu

1981 yılında Hatay’ın Antakya ilçesinde doğdu. Doğduğu günden yüksek öğrenimine kadar da Antakya’da yaşadı.Çocukluğundaki en büyük şanslarından biri gezmeyi seven ebeveynleriydi. Henüz çok küçükken on binlerce kilometre seyahat etmişti. Tüm ülkeyi lise yıllarında tamamen gezme fırsatı elde etmişti. Yüksek öğrenime başladığında bu alışkanlığına da devam etti. Yurt dışına doğru açıldı. Bu seyahatleri arasında sürekli okumaya, öğrenmeye devam edebilmek için farklı üniversitelerde onlarca eğitime katıldı. Hayatı bu nedenle bir öğrenme yolculuğu olarak gördüğünü söylemektedir.


Dilbilim, bilim ve felsefeye açılan kapısı oldu. Her ne kadar farklı bölümler okumuş olsa da bilimsel bakış açısını dilbilimine borçlu olduğunu söylemektedir. İlk yıllarda Türk dil bilimi ile ilgilendi. Daha sonraları ise İngiliz ve Amerikan dil bilimine merak sardı. Bu merakına 2007 yıllarında uygulamalı dilbilim alanları; Psikodilbilim, Nöro dilbilim, Adli dilbilim dalları eklendi. Bu alanlarda da eğitimler alarak kendini uzmanlaştırmaya ve daha ileriye taşımaya çalıştı. İnsanı ve insana özgü her şeyi merak ediyordu. Antropoloji üzerine eğildi. 2008 yıllarında Hipnoz ile tanıştı. İlk önceleri sadece hipnozun dili ile ilgilenirken daha sonra kendini bu konuda eğitimden eğitime giderken buldu. 2009 yılında bu merakla masalların altındaki gizli anlamları incelemeye, eğitimler almaya ve bu konuda yayınlar vermeye başladı. Eğitimde hikâye anlatıcılığı ile tanıştı. Bu arada binlerce seminere, panele, konferansa konuşmacı olarak katıldı. 2018 yıllarına kadar emniyetten cezaevlerine, üniversitelerden sivil toplum örgütlerine, özel okullardan dershanelere çok farklı konularda eğitimler düzenledi.


2012-2016 yılları arasında beş yüzün üzerinde makaleyi çeşitli gazetelerde köşe yazarı olarak yayımladı. Bu yayınlara ek olarak bir öykü, bir roman bir de bilimsel derleme kitabı yayımladı. Basın cemiyetine katıldı. Uluslararası akademik bir dergi olan Ressjournal da bu süreçte ortaya çıktı.

Aldığı Eğitim ve Sertifikalar;


KURUM / BÖLÜM / BELGE


* L. AVRUPA ÜNİVERSİTESİ (FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ T.DİLBİLİM) BELGE NO: 2006-068( Y.Ö.K . DİPLOMA DENKLİK BELGESİ SAYI: B . 30.0. DEN. 0.00.00.01-6403)


*FIRAT ÜNİVERSİTESİ (İNŞAAT BÖLÜMÜ) BELGE NO: 00 - 1508


*ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ (EĞİTİCİ EĞİTİMİ) BELGE NO: ULD S-BS / 2017-624


*HALİÇ ÜNİVERSİTESİ (SANAT TERAPİSİ) BELGENO: SK- ESEM - ST: 2019-0723


*ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ (MASAL TERAPİSİ) BELGE NO: VA 03598


*ADANA BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ (DİL VE KONUŞMA BOZUKLUKLARI) BELGE NO: 0011384


*BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (DİL VE KONUŞMA BOZUKLUKLARI) BELGE NO: 2018UE00750


*AKDENİZ KARPAZ ÜNİVERSİTESİ (DİL VE KONUŞMA BOZUKLUKLARI EĞİTİCİ EĞİTİMİ) BELGE NO: FN 101086


*N. PAZAR ÜNİVERSİTESİ (GLOBAL MASTER OF BUSINESS ADMINISTRATION) MBA BELGE NO: 38255475


*SAKARYA ÜNİVERSİTESİ (PROFİL TANIMLAMA) BELGE NO: 2018-D31/0966


*ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (LİDERLİK) BELGE NO: F4072250-7703


*GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (DİKSİYON) BELGE NO:


*GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (DİKSİYON) BELGE NO: 0101-2018


*N. ACADEMY TEACHER TRAINING SCHOOL (AMERİKA) (TESOL) BELGE NO: UCNGZOYZ88


*THE OPEN UNIVERSITY (İNGİLTERE) (ADLİ PSİKOLOJİ)


*MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI- MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ (USTA ÖĞRETİCİLİK) BELGE NO: 7556820190000452913


*MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI (DRAMA EĞİTİMİ) BELGE NO: 75653220170048714031


*MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI (LİDERLİK EĞİTİMİ) BELGE NO: 75653220140031005468


*MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI (YÖNETİCİ ASİST.) BELGE NO: 75653220140033619449


*HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ (HATMEK-İLETİŞİM) BELGE NO: 2017


*ULUSLARARASI PROFESYONEL KURUMLAR KONSORSİYOMU (İŞ VE ÇALIŞMA PSİKOLOJİSİ) BELGE NO: 20130420009111


*ISO-IAF (KALİTE YÖNETİMİ UYGULAYICILIĞI) BELGE NO: 20131220012873


*INTERNATIONAL PSYCHOLOGICAL ASSOCIATION (DİL VE KONUŞMA BOZUKLUKLARI) BELGE NO: 2018 /005093


*KONUŞMA ENGELLİLER FEDERASYONU (DİL VE KONUŞMA ETKİNLİKLERİ) BELGE TAR: 0 1 . 0 1 . 2 0 1 6


*AVRUPA LABORATUVAR AKREDİTASYONU KURUMU (PSİKOLOJİK KURUMU (PSİKOLOJİK RAHATSIZLIKLAR EĞİTİMİ) BELGE NO: 2013 0215008035


*YAPRAK PSİKİYATRİ (OKUL ÖNCESİ HİZMET İÇİ EĞİTİM) BELGE NO: 28.01.2012


*LIVCON LEARNING ACADEMY (HİPNOZ UYGULAYICILIĞI) BELGE NO: LH 7654 (PROFESYONEL KOÇLUK) BELGE NO: LC 6543


*ULUSLARARASI KOÇLUK FEDERASYONU (KOÇLUK) BELGE NO: 7035402


*DR. DAVİD J. LIEBARMAN (İLERİ DÜZEY YALAN ALGILAMA EĞİTİMİ) BELGE NO: 88CX2XCE


*RENAISSANCE ACADEMY -LIBBY SEERY- (SANAT TERAPİSİ) BELGE NO: UC-3T39ZJWK


*KİGEDER- İNSAN KAYNAKLARI BELGE NO: 2012129666525-01


Profil Tanımlama; bireylerin yüz, mimik, jest, ses,koku, kıyafet hatta anatomik özellikleri ile beden dillerini deneysel yöntemler kullanarak kişilik, karakter gibi geniş, anlık duygular gibi reflektif davranış ve unsurlarını anlamak için kullanılan tekniklerin bir araya getirildiği özel bir daldır.


İnsanların iç alemlerini dışarıya nasıl yansıttığıyla ilgilenen bu dal, binlerce yıl öncesine dayanan insan sınıflandırma arayışının bilimsel araştırmalar sonucunda ortaya konulan bulgularıyla çalışır.


Profil tanımlama nedir? Profil tanımlama ne demek? Sorularını açıklığa kavuşturduk. Peki profil tanımlamanın amacı nedir? Sözsüz iletişimin derinliğine giden profil tanımlamanın amacı;insan kaynaklarından güvenliğe, satıştan eğitime, psikolojiden liderliğe kadar insani ilişkilerin olduğu hemen her meslekte kullanılabilir bilgileri harmanlayarak sizlerle paylaşmaktır.


Günümüzde MCI, General Electric, American Airlines gibi dev şirketler, FBI, CIA gibi dev kurumlar, teknoloji devleri, ünlü psikiyatrlar yüz analizi ile ilgili hizmet ve eğitimler sayesinde doğru işe doğru eleman ve üst düzey yönetici seçmektedirler. Amerika’da üst düzey yöneticilerin %80′inin bir şekilde bu eğitimlere katıldığını söylemesi de popülerliği artırmaktadır.


Dünyanın en prestijli, yüze yakın üniversitenin yapmış olduğu binlerce deneyler ile %93 doğruluk payına ulaşan bu eğitimi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Profil Tanımlama Ne İşe Yarar?


Profil Tanımlama Eğitimi; kendinizi daha iyi tanımanıza,diğer insanların potansiyellerini daha iyi fark edebilmenize, beden dili analizleri yaparak daha iyi bir güven ortamı oluşturmanıza, ikna kabiliyetinizin artmasına, size uygun personel, partner, arkadaş, takım üyesi,iş ortağı gibi kişileri seçmenize, daha uygun yorumlar yapabilmenize ve uyum sağlamanıza yarar sağlayacaktır.


İleri Düzey Profil Tanımlama Eğitimi;mesleğinizde daha başarılı olabilmeniz gereken sözsüz iletişim becerilerini size kazandıracak bir eğitim olacaktır. Daha etkin bir şekilde olayları yorumlayabilir, yön verebilir ve bu olayları daha kolay aydınlatabilirsiniz.Özellikle 4 alanda da ileri düzey eğitime katılacaksınız.


1. Alan:Güvenlik

2. Alan: Satış-Pazarlama-İkna

3. Alan: Sağlık – Psikoloji-Bilim

4. Alan: Yönetim-İnsan Kaynakları-Liderlik

Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Nasıl Uygulanır?


İnsanın yaşamı boyunca edindiği deneyimler, onda bedensel izler bırakır. Bu izlerin en açık bir biçimde göründüğü alan, insanın yüz bölgesidir. İnsanlar, birbirlerinin yalnızca yüzünü inceleyerek, onların karakterleri ve eğilimleri hakkında önemli bilgiler elde edebilirler. Antroface de denilen bu Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Yöntemi ile insanlar henüz konuşmaya başlamadan onlar hakkında önemli bilgiler elde etmek mümkündür.


İnsan yüzünün tüm hatları ergenlik sonrasında oturur.Hangi alana ilgi duyulduğu, hangi alanda daha üretken ve başarılı olunabileceği gibi kişiye dair önemli ipuçları Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Tekniği ile elde edilebilir. Bu teknik, bilimsel temellere dayanmakta,insan evrimini ve arketipleri esas almakta olan tamamen bilimsel bir yaklaşımdır. Bu teknik kendi içerisinde belli metodolojilere sahiptir. Bu metodolojiler, E-SEM Akademi ayrıcalığı ile siz değerli katılımcılarımızın erişimine açık olacaktır. Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Eğitimi sırasında aşağıdaki hususlar konusunda yoğunlaşan bir eğitim verilmektedir:


•Yüzün genel görünüşünün yorumlanması,

•Yarılama tekniği,

• Saç şekilleri ile ilgili ipuçları,

• Kafa şekillerini yorumlama pratikleri,

• Çene şekillerine ilişkin bilgiler,

•Gözler, kaşlar, alın, kulaklar, ağız ve dudaklar hakkında açıklamalar yapılacaktır.


Eğitimin asıl hedefi olan bu bilgilerin Biyometrik Yüz Okuma Analizi için nasıl yorumlanabileceği de eğitim dahilinde anlatılacaktır. Uzmanlar tarafından verilen eğitimlerimiz sonrasında siz de Biyometrik Yüz Okuma ve profil tanımlama Kursu alabilir ve Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Sertifikasına sahip olarak bu bilgilerinizi kullanabilirsiniz.


Profil tanımlamada ileri düzey eğitiminin temel amacı;profil tanımlama temel eğitimine katılmış bireylerin bu eğitimlerini mesleki bilgilerle birleştirmelerini, alacakları eğitimi hedefleriyle konumlandırmalarını ve kendi alanlarında kullanmalarını sağlayan bir program olmaktır. Bu uzmanlık alanlarını dört başlıkta toplamaktayız. Ve katılımcılar 4 ana başlığı da alacaklardır.


İleri Düzey Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Sertifikasını Nerelerde Kullanabilirim?


Bu eğitime katılan bireyler çeşitli kurum ve kuruluşlarda Profil Tanımlama uygulamaları yapabilirler. Seminer,panel, konferans çalışması yapabilir, kurum ya da bireylere konusunda danışmanlık hizmeti sağlayabilirler. Eğitimin getirdiği kazanım ve yeterlikler ile değerlere uygun şekilde kendi iş yerlerinde de çalışabilirler.


Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Uzmanlığı Eğitimini Neden SEM Akademi’den Almalıyım?


İleri Düzey Profil Tanımlama eğitimi, dünyanın her yerinde deneysel yöntemlerle uygulanan bir alandır. 21. yy’ın teknolojik gelişmeleri neticesinde,çevirim içi hizmetinde sunulduğu bu alanda alacağınız İleri Düzey ve Temel Düzey Profil Tanımlama Online eğitim yaklaşık 70 saat sürmektedir.


Bu süre zarfında videolar ile zenginleştirilmiş bir çevrim içi eğitimin yanı sıra okuma dokümanlarınız da ek olarak paylaşılacaktır. Eğitim içerisinde canlı yayınlarında olacağı gibi yüz yüze workshop eğitimler ile de eğitmenimiz tüm sorularınızı yanıtlayacaktır.


Uzmanlık eğitimini tamamlamış ve Üniversite belgesi alan tüm kursiyerlerimiz Türkiye İlk ve Tek olan '' Profil Analiz Uzmanları Derneği'' ne üyelik için başvuruda bulunabileceklerdir.BiyometrikYüz Okuma ve Profil Tanımlama Tam Kur Eğitim İçeriği


 • Profil Tanımlama Nedir, Ne Değildir?
 • Reflektif Profil Tanımlama,
 • Beden Analizleri,
 • Yüz Analizleri,
 • Jest ve Mimik Analizleri,
 • Yalan,
 • Statik Profil Tanımlama,
 • Hormonlar,
 • Bedensel Çıkarımlar,
 • Psikofizyolojik Nedenler,
 • Ses,
 • Kıyafet,
 • İnsan Sınıflandırılması,
 • İleri düzey reflektif profil tanımlama,
 • İleri düzey Beden Analizleri,
 • İleri düzey Yüz Analizleri,
 • İleri düzey Jest ve Mimik Analizleri,
 • İleri düzey Yalan Analizi,
 • İleri düzey Statik Profil Tanımlama,
 • İleri düzey Hormonlar,
 • İleri düzey Bedensel Çıkarımlar,
 • İleri düzey Psikofizyolojik Nedenler ve çıkarımlar,
 • İleri düzey Ses Analizi,
 • Kokular,
 • İleri düzey Kıyafet Okuma, renkler,
 • İleri düzey İnsan Sınıflandırılması,

Kimler İleri Düzey Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Uzmanlığı Eğitimini Alabilir?


Başta;


 • İnsan Kaynakları Uzmanları,
 • Emniyet Personelleri,
 • Özel Güvenlikçiler,
 • Askerler,
 • Satış Uzmanları,
 • Eğitmen ve Öğretmenler,
 • Ruh Sağlığı Uzmanları,
 • İletişim Uzmanları,
 • Reklamcılar,
 • Kişisel Gelişim Uzmanları,
 • Koçlar,
 • Basın Mensupları ve Yöneticiler olmak üzere konuya ilgi duyan herkes bu eğitimi alabilir.

Diğer Eğitimlerimiz