Resim Açıklaması
Hakan Kaya & Mehmet Çırakoğlu & Salim Çiçekbilek

Amazon E-Ticaret

Biyografi

HAKAN KAYA

Ben Hakan KAYA, 1990 yılında Balıkesir'de doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Balıkesir'de, üniversite eğitimimi de Ankara'da tamamladım ve 2012 yılında elektrik elektronik mühendisi olarak mezun oldum. Sonrasında özel sektörde çalışarak ticari anlamda belli tecrübeler edindim. Şirketlerde çalışırken de aklımın bir kenarında kendi işimi kurma isteği daima vardı. Bireysel olarak çalışma isteğim beni e ticaret konusunda araştırmalar yapmaya yönlendirdi ve bu alanda işler yapmaya başladım. Sonrasında amazon pazar yerini keşfettikten sonra bu alanda çok fazla eğitim aldım, denemeler yaptım ve başarılı oldum. Amazon pazar yerinde satış sistemimi oturttuktan ve iyi seviyede amazon bilgisine sahip olduktan sonra danışmanlık vermeye başladım. Arkadaş grubumuz ile kurduğumuz GİRİŞİM MEKTEBİ danışmanlık firmamız bünyesinde yüzlerce bireysel girişimci, kurumsal firmalar ve üreticilere danışmanlık hizmeti verdik ve halen de vermeye devam ediyoruz.

Ekip olarak ABD ve Avrupa Amazon pazar yerlerinde edindiğimiz tüm tecrübeleri müşterilerimize aktararak onları başarıya ulaştırmaya çalışıyoruz. Ve sürekli kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz.


MEHMET ÇIRAKOĞLU

 

1991 yılında Anakara'da doğdum ve tüm eğitim hayatımı bu şehirde tamamladım. 2013 yılında endüstri mühendisi olarak kariyerime başladım. Farklı alanlarda birçok girişimlerim oldu ama kariyerime 2018 yılı itibariyle Amazon'da devam etmeye karar verdim. Amazon çok büyük bir pazar yeri olduğunu anladım ve bu alanda kendimi geliştirmek adına onlarca yerli ve yabancı eğitim aldım. Buna paralel olarak bir çok farklı ürün grubunda ürün bulma, geliştrime ve üretim sürecini yönettiğim başarılı ve başarısız tecrübelerim oldu. Bu seviyeye ulaştıktan sonra çevremde bu işi öğrenmek ve destek isteyen bir çok kişi ile karşılaştım.

Küçük bir ekiple başlayan Amazon yolculuğu giderek büyüdü ve Girişim Mektebi firmasını kurarak insanlara profesyonel destek vermeye başladık. Yaklaşık 4 yıldır faklı ölçekli firmalara ve özellikle bireysel girişimcilere teknik destek ve danışmanlık sağlamaktayım. Bunun yanısıra hem Amazon hem de yerli pazar için ihtiyaçlara çözüm bulabilecek yazılım geliştirme projelerinde bulundum.

Büyüyen diğer bir pazar yeri olan ETSY de ise son bir kaç yıldır aktif olarak satış yapmaktayım. Bu alanda da eşsiz tecrübelerim oldu ve hala kendimi geliştirme çabalarım devam etmektedir.

 

İyi seviyede ingilizce bilmekteyim. Özellikle tasarım konusunda ayrıca ilgi duymaktayım HTML ve CSS ile birlikte ileri seviye Photoshop bilmekteyim. Bu alanda Ürün tasarımından Websitene kadar bir çok alanda keyifle tasarım yapmaktayım.

 

 

Uzman olduğum konular;

 

·  Amazon ve ETSY Satıcı Hesap Yönetimi

·  Ürün Listeleme ve Optimizasyon

·  Envanter Yönetimi

·  Reklam ve Anahtar Kelime Stratejileri

·  Veri Analizi ve Performans Değerlendirmesi

·  Rekabetçi Analiz ve Pazar Trendleri

·  Ürün Fotoğrafı ve Photoshop

·  Tasarım


SALİM ÇİÇEKBİLEK

 

1992 yılında Balıkesir’ de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi tamamladıktan sonra 2014 yılında Endüstri mühendisi olarak mezun oldum. Daha sonra çeşitli firmalarda mühendislik yaparak tecrübe kazandım.

 

Özel olarak ilgi duymam ve E-ticaretin geleneksel ticaretin önüne geçmesi, tüm dünyada E-ticaretin hacminin katlanarak büyümesi gibi nedenlerden dolayı online pazar yerlerinde e-ticaret yapmaya karar verdim. Amazon konusunda Türkiyedeki sayılı eğitimcilerden olan Mehmet Tek’den amazon konusunda eğitimler aldım. Amazonun yanısıra ürün araştırma, ürün analizi, ürün geliştirme, internet sitesi hazırlama gibi konularda da eğitimler aldım. Birkaç yıllık tecrübemi yeni girişimcilere aktarmak için e-ticaret konusunda eğitimcilik yapmaya karar verdim. 2019 yılından itibaren Girişim Mektebi’nde amazon e-ticaret danışmanı olarak çalışmaya ve aktif olarak amazonda online satış yapmaya başladım. Amazonda ürün araştırma, ürün analizi, ürün geliştirme, Online Arbitraj, Retail Arbitraj konularında 500 ün üzeride öğrencime destek vermeye çalıştım. Yaptığım danışmanlıkların yanında Emparazon Amazon analiz aracı yazılımının geliştirilmesinde çalışmalar yaptım.

 

Daha sonra bir diğer online pazar yeri olan Etsyde çalışmalar yapmaya başladım. Son birkaç yıldır Etsy üzerinde eğitim vermeye ve satış yapmaya devam etmekteyim. Aynı zamanda kurucu ortağı olduğum Girişim Mektebinde Amazon ile ilgili destek almak isteyen girişimcilere danışmanlık yapmaya devam ediyorum. İleri seviyede İngilizce bilmekteyim. Uzman olduğum konular;

 

    Ürün araştırma ve analiz

 

    Pazar ve rekabet analizi

 

    Ürün geliştirme süreci

 

    Ürün tasarımı

 

    Online ve Retail ArbitrajUzmanlık Eğitimleri


  • Amazon E-Ticaret Masterclass
  • ETSY E-Ticaret
Resim Açıklaması
ETSY E-Ticaret

El Emeği, Göz Nuru Ürünlerin 1 Numarası

Yükleniyor ...

Alışveriş Sepeti

Loading...
WhatsApp SEM Akademi ×
Merhaba, sizlere nasıl yardımcı olabiliriz ?