Nlp online eğitim sertifikası

NLP Sertifikası

NLP Sertifikası hakkında bilgilere geçilmeden önce "NLP nedir?" sorusuna cevap verilmesi sertifika programının neden gerekli olduğu ve ne olduğu konusunda daha iyi bilgi sahibi olunmasını sağlamaktadır.

NLP, ilgili kimsenin hayatında otomatikleşmiş ve tekdüzeleşmiş hareketlerin, düşüncelerin ve algılamaların bilinçli bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Yani NLP aslında bir bilinçli farkındalık yaratmaktır. NLP Amerika’da ortaya çıkmış bir program olup zamanla büyükşehirlerin artması ile programa olan talebin artması sayesinde dünyanın her yerinde ilgi çekmeye başlamıştır.

NLP programı kişisel yeteneklerin ortaya çıkarılmasını ve bu yeteneklerin bilinçli ve doğru bir şekilde kullanılmasını sağlayan bir yöntemdir.

NLP programı kapsamında programa dahil olan kimseler yapmak istedikleri şeyler için gerekli olan ihtiyaçların kendi bünyelerinde var olduğunu öğrenmektedir.

NLP seansları sonrasında elde edilen bilgiler ve öğrenilen davranışlar birçok alanda kullanılabilmektedir. NLP seanslarına katılan kimseler bu seanslar sayesinde elde ettikleri bilgi ve davranışları özellikle şu alanlarda kullanabilmektedirler:

·         Başta ruhsal sağlık alanında olmak üzere sağlık alanında

·         Psikolojik destek sunulması gereken yerlerde

·         Yaşam koçluğu mesleğinde

·         Siyaset alanında

·         Hukuk alanında

·         Reklamcılık alanında

·         Sanat ve yaratıcılık alanlarında

·         Üst düzey hizmet sunulan spor ve fitness salonlarında

·         İyi bir çocuk yetiştirilmesi için gerekli bilgilerin elde edilmesinde

·         İşçiler ve işveren arasında oluşabilecek sorunların çözülmesinde

·         İnsan kaynakları alanında

NLP programları sonrasında elde edilebilen bilgi ve davranış öğrenimlerinin insan ilişkilerinin olduğu her alanda kullanılabilmesinden dolayı bu programlara olan talep yükselmiştir. Talebin artması ile birlikte NLP sertifikaların önemi de artmıştır.

NLP Sertifikası Nedir?

NLP sertifikası NLP eğitmenliği yapabilmenin ve programların yönetilebilme yetkisinin elde edilebilmesi için NLP sertifika programları sonrasında eğitimden geçen kimselere verilen bir sertifikadır. NLP sertifikasının elde edilebilmesi için ilgili kimsenin sağlaması gereken şartlar bulunmaktadır. NLP eğitim sertifikası için ilgili kimsenin sağlaması gereken şartlar şu şekilde sıralanabilmektedir:

·         İlgili kimsenin hem ruhsal hem de bedensel olarak sağlıklı olması gerekmektedir.

·         İlgili kimse 20 yaşını doldurmuş olmalıdır.

·         İlgili kimsenin en az üniversitelerin ön lisans bölümlerinden birisinden mezun olması gerekmektedir. Yani adayın en az 2 yıllık üniversiteyi okumuş ve başarılı olmuş olması gerekmektedir.

·         Adayın yasa dışı bir örgüt ya da herhangi bir tarikat ile ilgisinin bulunmaması gerekmektedir.

NLP Eğitim Sertifikası Almak Ne Kadar Sürer?

NLP Eğitmenlik Sertifikası alabilmek için ilgili kimsenin eğitim programlarına katılmış olması gerekmektedir. NLP Uzmanlığı Sertifikası eğitim süreleri, 18 gün ile 60 gün arasında değişkenlik göstermektedir. Eğitim programı kapsamında ilgili kimse 80 ders ile 160 ders arasında ders alabilmektedir. Bu dersler sırasında eğitim alanında kullanılan her teknolojiden faydalanılmaktadır. Merkezimizde NLP eğitimleri uluslararası standartlarda kapsamlı bir şekilde sunulmaktadır. Bu eğitimler ile kişinin NLP eğitmenliği yapabilmesi için gereken tüm bilgi ve beceriye sahip olması sağlanmaktadır. Bu kapsamda eğitim sonunda sertifikanız ile birlikte yeterli donanıma da sahip olacağınız söylenebilmektedir.

NLP Eğitmenlik Ücretleri Ne Kadardır?

NLP Sertifikası alındıktan sonra ilgili kimsenin nitelikleri arttığından dolayı iş imkanları ve maaşları da farklılık göstermektedir. NLP eğitmeninin iş karşılığında aldığı ücret farklılık göstermektedir. Bu farklılığın en önemli nedenlerinden bir tanesi yine kişisel niteliklerdir.