Bioenerji Eğitimi Başvurusu

Bioenerji Eğitimi Başvurusu, Uzmanlığı Sertifikası

Bioenerji eğitimi, fizyolojik ve psikolojik pek çok hastalığın enerjinin doğru yönetilmesi ile tedavi edilmesini sağlayan bir yöntemi içermektedir. Bioenerji seansları sayesinde, özellikle kaygı ve stres nedeniyle ortaya çıkan hastalıkların kolay bir biçimde iyileştirilmesi sağlanmaktadır.

Bioenerji seansları, uzman kişiler tarafından yapıldığında kısa sürede olumlu sonuçların alınması mümkün olmaktadır. Hem duygu durumunun düzenlenmesi hem de sosyal yaşam içerisinde daha sağlıklı bir yaşam sürmek için Bioenerji alanında farklı destekler sunulmaktadır.

Bioenerji Eğitimi İçeriğinde Neler Vardır?

Bioenerji eğitimi içerisinde hem psikolojik hem de fizyolojik anlamda tedavi sağlamaya yönelik kuramsal ve pratik eğitimler verilmektedir. Eğitimciler tarafından gösterilen uygulamaları kursiyerlerin de yapması istenerek, alanında yetkin uzmanlar yetiştirilmektedir.

Eğitimin tüm modüllerini başarı ile tamamlayanlar, başarı sertifikasını edindikten sonra Bioenerji teknikeri olarak eğitim programından mezun olurlar. Bunun akabinde alanda farklı yenilikler öğrenmek isteyenler için ise ihtisas eğitimleri bulunmaktadır.

Bioenerji Hangi Durumlarda Uygulanır?

Bioenerji uygulamasının yapılması farklı hastalıkların tedavi süreçlerinin desteklenmesi ya da tedavilerin doğrudan Bioenerji yöntemleri ile yapılmasına yönelik başvurulardır. Genellikle psikolojik tanısı olanlar için uygulanan bu yöntem romatizma gibi ağrıları çok olan hastalıklarda da kullanılabilmektedir.

Bioenerji uygulamaları genel anlamda sağlık durumunu iyileştirmek veya sağlık durumunu korumak adına yapılan uygulamalar olmaları nedeniyle mide, kan dolaşımı, eklem ağrıları gibi alanlarda da iyileştirici etkiler sunabilmektedir.

Kadın hastalıklarında, hamile kalmak isteyenler için ya da MS gibi tedavisi mümkün olmayan hastalıklarda da Bioenerji desteğinin alındığı bilinmektedir. Bu nedenle yetişkin ya da çocuk olarak her yaş grubundan başvuruda bulunanlar tedavi alabilmektedir.

Bioenerji Seans Süreleri Nasıldır?

Bioenerji teknikleri ilgili olarak seans sürelerinde değişkenlikler olabilmektedir. Genel anlamda uygulanan bir seansın 45-50 dakika aralığında sürmesi beklenirken daha az ya da daha fazla süren tedaviler de bulunmaktadır.

Bioenerji tedavisini yapmakta olan uzmanın bu alanda kullanmakta olduğu teknikler tedavinin seyrini de belirlemektedir. Kurumumuz bünyesinde verilmekte olan Bioenerji eğitimi içerisinde en uygun süre sınırlaması 45 dakika olarak ifade edilmektedir.

Bu alanda yetkinlik kazanmak isteyenlerin kurumumuza başvuruda bulunarak Bioenerji eğitim programlarına başladıktan sonra tüm kurları tamamlayarak uzmanlık alması beklenmektedir. 


Blog Katgeorileri

  • Eğitimlerimiz
  • masal terapisi

Yakın Zamanda Gönderilenler

Yoga Eğitmenliği Kursu

06/03/2022 / Eğitimlerimiz

Detaylar

Yoga eğitmenlik Eğitimi

04/02/2022 / Eğitimlerimiz

Detaylar

Nlp Nedir Faydaları

04/11/2021 / Eğitimlerimiz

Detaylar

Serra Simsir . 2021-02-23 01:07:18.040

Masal Terapisi Bursa

Fatos Kilinç . 2020-12-20 15:01:41.383

Mikro Mimik Eğitimi

Oguz Sahin . 2021-01-11 21:47:30.283

Yoga Eğitmenliği Eğitimi

. 2019-11-19 16:41:43.807

Masal Terapisi Ne İşe Yarar?

Yükleniyor ...

Alışveriş Sepeti

Loading...
WhatsApp SEM Akademi ×
Merhaba, sizlere nasıl yardımcı olabiliriz ?