Hemen Başvur

Doğum Koçluğu Uzaktan Eğitim

Doğum Koçluğu Uzaktan Eğitim

Doğum koçluğu uzaktan eğitim programları kapsamında Türkiye’nin her yerinden katılım sağlanabilmektedir. Bu nedenle eğitim içerikleri de genel kitleye hitap edecek şekillerde planlanmakta olup isteğe bağlı olarak devam eğitimlerin alınması söz konusu olmaktadır.

Doğum koçluğu eğitimi her sektörden katılıma açık bir eğitim olması nedeniyle temel eğitime katılım için herhangi bir kriter bulunmamakla beraber orta seviye ya da ileri seviye eğitime geçilmesi için öncelikli olarak temel eğitimin alınma kriteri bulunmaktadır.

Doğum Koçluğu Eğitim İçerikleri Nasıldır?

Doğum koçluğu eğitim içeriklerinde sağlık alanı üzerinden hazırlanmakta olan dersler bulunmaktadır. Doğum koçluğu sertifikası uzaktan eğitim içerikleri kapsamında sağlık alanının yanı sıra doğru nefes teknikleri ya da bebek gelişim dönemleri gibi konular da bulunmaktadır.

Doğum koçluğu eğitimlerinde içerikler alanında uzman isimler tarafından verilmekte olup uzmanlaşma isteyenlerin de bu alanla ilgili almış oldukları eğitimlerin yanı sıra pratik bilgilerini de geliştirmeleri istenmektedir.

Doğum Koçları Nerelerde Çalışabilir?

Doğum koçlarının çalışma alanları, doğum işlemlerinin yapıldığı tüm alanlar olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra doğum koçları doğrudan gebeler ile birlikte çalıştıkları için onların tercih etmiş oldukları kliniklere ya da hastanelere gitmekle beraber kendi ofislerinde de farklı eğitimleri sürdürebilmektedirler.

Doğum koçluğu eğitimi programı kapsamında verilmekte olan eğitim içeriklerinin hem yüz yüze olarak hem de uzaktan eğitim olarak sürdürülmesi mümkün olmaktadır. Doğum koçluğu uzaktan eğitim tercih edenlerin ise farklı bölgelerden de katılım sağlamaları uygun olmaktadır. 

Benzer Blog Yazıları

Hızlı Başvur

Aşağıdaki formu doldurarak hızlı başvuru yapabilirsiniz. Eğitiminiz ile ilgili en kısa zamanda akademi yetkililerimiz tarafından geri dönüş yapılacaktır.