Resim

Eğitim Özeti

İşitme engelli bireylerle daha kolay iletişim kurmak ve onlara destek olmak isteyenler, bu eğitimde mutlaka yer almalıdır. Bu eğitim sonunda verilecek sertifika ile kamu kurumlarında ya da özel sektörde iş bulunabilir. E-SEM Akademi, bu eğitimiyle hem sizin hem de işitme engellilerin hayatına pozitif bir katkı sunar. 

25
TOPLAM MODÜL
120
SAATLİK EĞİTİM
Uluslararası Akredite Sertifikalı
Üniversite onaylı Sertifika
E-devlet

İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi Nedir?


İşaret dili temel seviye eğitimi, işitme engelli bireylerin iletişim dilini size öğretir. İşaret dilinin de normal dildeki gibi yöresel farklılıkları söz konusu olabilir. Bu eğitimde size en geçerli olan işaret dilinin incelikleri öğretilir.

Eğitim kapsamında alfabedeki harflerin işaret dilinde nasıl şekillendiği anlatılır. Aynı zamanda eğitim, giyim gibi farklı alanlarda hangi işaretlerin kullanıldığı gösterilir. Duyguların nasıl ifade edildiği, uygulamalı olarak anlatılır. Eğitim sonunda işaret engelli bir birey ile karşılıklı konuşma yapmak mümkün olur.


İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi Faydaları Nelerdir?


İşaret dili temel seviye eğitiminin faydaları her şeyin başında işitme engelli kişilere destek olabilmektir. Bu kişiler; resmi kurumlarda, sokakta ya da günün herhangi bir anında iletişim kurmakta zorluk çekebilir.

Ancak işaret dili bilen kişi sayısı arttıkça işitme engelli bireylerin sosyal hayata karışması kolaylaşır. E-SEM Akademi profesyonelliği ile hazırlanan bu eğitim sonunda verilen sertifika ile iş sahibi de olunabilir.


İşaret Dili Temel Seviye Eğitimi Nerelerde Kullanılır?


İşaret dili temel seviye eğitiminin kullanımı, meslek hayatında ve günlük hayatta mümkündür. Günlük hayatta işitme engelli bir bireyin sorununu çözmenin gönül rahatlığını yaşama şansınız olur. Hastanelerde, eczanede ya da okulda bir işitme engelli birey için hayatı daha kolay hale getirebilirsiniz.

Kamu kurumlarında ve özel kurumlarda işaret dili bilginizle iş sahibi olabilirsiniz. Eğitici ve tercümanlık eğitimini de alarak işaret dilinde daha fazla uzmanlaşabilirsiniz.

 

 Kimler Katılabilir ?

İşaret Diline meraklı herkes İşaret Dili Temel Seviye eğitimine katılabilir.


Kimler Katılabilir ?

  • İşaret Dili ve Çevre
  • Okul ve Eğitim İşaretleri
  • Gıda ve Giyim İşaretleri
  • TİD Dilbilgisi Kavramları
  • Duygular ve Eşyalar
  • Zaman ve Zaman Dilimleri
  • Trafik ve Canlılar
  • Meslekler
  • Spor ve Coğrafi Terimler
  • Karşılıklı Konuşma


Eğitmen

Semih Güneş
İşaret Dili Temel Seviye

Hızlı başvuru yapabilirsiniz.
Eğitiminiz ile ilgili en kısa zamanda akademi yetkililerimiz tarafından geri dönüş yapılacaktır.

BENZER EĞİTİMLERİ İNCELE

SEM Akademi Sertifikalı Eğitim sürecinizin
başından sonuna kadar sizinle!
Tamamladığınız eğitimler sonunda alanınızda uzmanlaşmakla birlikte aynı zamanda Uluslararası Eğitim Sertifikasına sahip oluyorsunuz.
...
Diksiyon Eğitmenliği

'' Üslup Düşüncenin Elbisesidir ''

...
Doğum Koçluğu

En İyisi, En Sağlıklısı

...
Eğitici Eğitimi

Hep öğrendiniz, artık bir şeyler öğretmeye başlama sırası sizde!

SEM Akademi Blog


SEM Akademi;
Bilgiyi kullanmayı değil, paylaşmayı seçtik.
Ramazan Korkmaz . 2022-03-06 21:54:20.070

Yoga Eğitmenliği Kursu

Yoga eğitmeni olabilmek için öncelikle temel yoga derslerinin alınması gerekir. Yoga konusunda ilerleme kaydedip ileri seviyeye geçildikten sonra yoga eğitmenliği kursları alınmalıdır.

Ramazan Korkmaz . 2022-02-04 23:16:21.857

Yoga eğitmenlik Eğitimi

Yoga eğitmenlik eğitimi özellikle son yıllarda ülkemiz vatandaşları tarafından sıklık ile talep edilen eğitimler arasında yer almaktadır. Yoga yapma fikrinin bile kişiyi rahatlattığının fark edilmesinin ardından

Ramazan Korkmaz . 2021-11-04 08:51:15.670

Nlp Nedir Faydaları

NLP ile iş, spor ve sanat gibi pek çok çeşitli alanda başarılı olan insanların düşünme alışkanlıklarını, davranış kalıplarını, düşünce ve inançlarını inceleyip analiz etme uygulaması yapılır. Bu sayede kişinin ihtiyacı olan durumlar su yüzüne çıkmış olur.

Ramazan Korkmaz . 2021-10-29 22:52:15.023

Yoga Eğitmeni Sertifikası

Yoga eğitmeni sertifikası, SEM Akademi internet sitemizde yer alan iletişim bilgilerimiz aracılığı başvuru yapabilirsiniz. İletişim bilgilerimiz üzerinden bizimle iletişime geçerek yoga eğitmenliği kurslarımız hakkında bilgi sahibi olabilir, yoga eğitimli

Yükleniyor ...

Alışveriş Sepeti

Loading...
WhatsApp SEM Akademi ×
Merhaba, sizlere nasıl yardımcı olabiliriz ?